Co nás čeká

20. 4. 2018

FAPS Svitavy

3. 6. 2018

Koncert v jeskyni Výpustek se skupinou Mošny

18. - 20. 10. 2018

Návštěva přátel ze Slovinska

K dur na facebooku

Děkujeme městu Kuřim

Banner
Podzimní soustředění – Kaprálův mlýn
11.-13.9.2015, Kaprálův mlýn

Letošní podzimní soustředění se navzdory nadpisu konalo ještě v létě. A to hned druhý zářijový víkend, abychom pěkně zostra odstartovali novou pěveckou sezónu.

Zavítali jsme opět na Kaprálův mlýn u Ochozu, kde se nám dobře zkouší a kde se o nás dobře starají. Hlavní náplní bylo jako vždy zkoušet od rána do večera a tentokrát zejména pilovat soutěžní repertoár na festival do Jirkova. Na sbormistra padla tradiční předsoutěžní lehce nervózní až skeptická nálada, což je pro nás neklamným znamením, že máme zapnout na plné obrátky. A tak jsme se činili, pilovali intonaci, dynamiku, agogiku, občas omylem zařadili intonační turistiku, dělali rošády v rozmístění zpěváků a vůbec míchali všemožné hudební ingredience, aby z toho nakonec vylezl kýžený zvuk. Pokud možno tedy libozvuk a souzvuk, kakofonie jsme se naopak snažili zbavit.

Tradiční sobotní vycházku do jeskyně jsme tentokrát oželeli a věnovali se modelingové činnosti. Tedy abychom to upřesnili, chtěli jsme využít krásné přírodní prostředí Kaprálova mlýna a pozvali si paní fotografku, aby nám vytvořila prezentační veselé fotky v barevných sborových tričkách.
Po večerních zkouškách jsme samozřejmě šli vždy hned na kutě, abychom byli druhý den čerství na pěveckou práci... Nebo to alespoň bylo zbožné přání, ale jako vždy to dopadlo jinak. Kádurový hodovní stůl se opět prohýbal, zpívalo se s kytarou, vyprávěly se historky, hrály „inteligentní“ hry (no pochopitelně) a došlo i na promítání fotek z kádurového pravěku, kdy byli ještě všichni mladí, krásní a perspektivní.
Tak snad máme díky našemu neúnavnému sbormistrovi zase něco natrénováno a můžeme s chutí vykročit ke světlým zítřkům, tedy co to pletu, k další pěvecké sezóně.