Co nás čeká

20. 4. 2018

FAPS Svitavy

3. 6. 2018

Koncert v jeskyni Výpustek se skupinou Mošny

18. - 20. 10. 2018

Návštěva přátel ze Slovinska

K dur na facebooku

Děkujeme městu Kuřim

Banner
K dur ve spřátelené Niepolomici
22.-24.5.2015

V květnu se K dur vypravil na dva trošku neplánované, ale velmi příjemné zahraniční zájezdy plné zpívání, a to do Slovinska a do Polska.

Niepolomice     V pátek 22. května 2015 nastoupili členové sboru K dur obtěžkáni zodpovědným úkolem reprezentovat naše město  Kuřim do autobusu a vyrazili společně s kapelou pana učitele ZUŠ J. Jarůška a jeho žáků - Motýlím )D(efektem a několika člešny místního zastupitelstva do Polska.

     Přibližně devítitisícové město Niepolomice nás příjemně překvapulo. Čekal na nás hezký stejnojmenný hotýlek nedaleko centra a především krásné reprezentativní prostředí niepomického Královského zámku. Tam jsme se hned po příjezdu a dobré večeři přesunuli, abychom se místním návštěvníkům Dnů Niepolomic pochlubili malou ochutnávkou našeho pestrého repertoáru.Naše krátké první vystoupení tedy proběhlo na nádvoří zámku, kde se již scházely první skupinky zvědavých návštěvníků.Díky jejich pozitivní reakci z nás spadla počáteční nezvozita a začali jsme se těšit na následující den. Sala akustyčna, kterou jsme si v průběhu zkoušky prohlédli, se totiž ukázala jako skutečně to pravé místo pro pěvecké těleso našeho formátu. A právě zde se měl v sobotu uskutečnit stěžejní koncert K duru.

     Než jsme se znovu ocitli v Sale akustyčne, objevili jsme další klenoty Polska. Předně nás ohromil noční život malé Niepolomice, jejíž náměstíčko vypadalo v pátek večer přibližně jako malé Václavské náměstí v plné sezoně. Mladými lidmi se to tu jen hemžilo a my jsme u dobrého pivního moku jen žasli nad skvělou atmosférou tohoto zdánlivě nenápadného místa. Stejně tak jsme si užívali v sobotu výlet do Krakowa. Jeho noblesní historické uličky, náměstí s tržnicí, hrad Wawel a naše skromné Alleluia v kostele sv. Floriána byly opravdovou třešinkou na výletním dortu.
     Po návratu do Niepolomice, jsme opět zamířili na prkna, která znamenají svět v již zmíněném Akustickém sále. Četnou část posluchačů tvořili členové niepolomického pěveckého sboru Cantata. V nových kostýmech jsme se snažili ze sebe vydat to nejlepší.Odměnou nám znovu byla skutečně srdečná, bezprostředně emotivní a především povzbudivá reakce publika. Navíc jsme dostali okamžitou krásnou odměnu - několik písnísboru Cantata. A nejen to. Následovala pozvání pana dirigenta Boguslawa Grzybka do mariánské krakovské katedrály i zastupitelů Niepolomice na krakovský festival pěveckých sborů příští rok. Večerní raut v restauraci Joana, která nám po celou dobu připravovala výborné jídlo, se nesl v duchu navazování nových kontaktů a přátelství mezi členy K duru a Cantaty.
     Neděle, ač deštivá, byla důstojným završením celého výjezdu. K dur do třetice zazpíval na zámeckém nádvoří v průběhu slavnostní mše, kterou koncelebroval kuřimský pan farář Adam Malczynski, rodák z nedalekého města Mielec. Ten je ostatně, jak jinak, jedním z iniciátorů vzájemného kontaktu obou měst.
     Závěrem bych ráda jménem sboru K dur poděkovala zastupitelům města Kuřimi za krásnou příležitost, jíž si opravdu vážíme a především za důvěru ve sbor K dur vloženou. Naše práce na rozšiřování repertoáru stále pokračuje a v budoucnu chceme opět být dobře připraveni, bude-li potřeba.
     Prozatím nás hřeje pocit, že K dur se svým pěveckým výkonem v Niepolomici obstál dobře.

 

Na fotografii pořízené v polských Niepolomicích si možná všimnete, že máme nové oblečení. Jak se Vám líbí?