Co nás čeká

20. 4. 2018

FAPS Svitavy

3. 6. 2018

Koncert v jeskyni Výpustek se skupinou Mošny

18. - 20. 10. 2018

Návštěva přátel ze Slovinska

K dur na facebooku

Děkujeme městu Kuřim

Banner
VI. Báječný bál aneb jak jsme demolovali Kulturní dům
8.11.2014 – KD Kuřim

Abych uvedla nadpis na pravou míru, Kulturní dům v Kuřimi (zatím) stále stojí a pokud vím, nezanechalo na něm naše bálové působení žádné šrámy. Ale pěkně popořádku.

Letos náš sbor K dur pořádal již šestý ročník Báječného bálu. Opět jsme se nechali inspirovat okolnostmi, a protože se rekonstrukce Kulturního domu blíží a zároveň neustále oddaluje, rozhodli jsme se, že to trošku podpoříme. Znáte to, nejdřív se musí to staré triko dotrhat, abyste si mohli koupit nové, anebo novou televizi si koupíme, až se ta stará rozbije. Nějak v tomto duchu jsme si řekli, že rekonstrukci Kulturního domu nejlépe podpoříme tím, že náš kulturní svatostánek rozebereme napadrť.

     A tak se celý bál nesl v duchu demoličním. „Výzdoba“ sálu připomínala staveniště s nejrůznějšími příkazovými a zákazovými cedulemi upravenými pro tuto příležitost (Pozor padá tónina! Nebezpečí úrazu vysokým tónem! Vstup jen ve vhodné pracovní obuvi apod.), na jeviště nenastoupili zpěváci, ale demoliční kádurová četa s pracovním nářadím a v ochranných oblecích. Stejně tak se moderátor večera objevoval zásadně ve stavařské helmě tu s cihlou, jindy s vodováhou v ruce. Rovněž divácká soutěž se nesla v demoličním duchu, kdy bylo potřeba na rudlu absolvovat slalom s kusem zbořené zdi v podobě banánové krabice. Dokonce i tombola byla letos obohacena o ceny, které by ocenil každý stavař (však o ně byl také velký zájem).

     Sbor K dur vystoupil během večera ve dvou blocích, představil čtyři nové písně ve svém repertoáru, z čehož jedna byla dokonce světovou premiérou speciálně upravenou pro K dur. Nouze samozřejmě nebyla ani o originální choreografie a scénky k některým písním.

     Jako host na bálu několikrát vystoupila taneční skupina Virginia Brno a pobavila diváky velmi vtipnými tanečními choreografiemi. Letos se také ujala výuky tance a zcela v našem duchu šlo o tanec netradiční a značně veselý. Večerem hudebně provázela osvědčená a oblíbená kapela 4 Sýkorky ze Žďáru nad Sázavou.

     Báječný bál byl ovšem bohatý i na dramatické události. O první se postaral jeden člen sboru, kterému se během zvukové zkoušky v záři reflektorů udělalo nevolno. Došlo k tomu ve chvíli, kdy jsme zkoušeli scénku s hokejisty k písni Žába puk, takže se někteří mylně domnívali, že náš kolega hraje na zemi puk. K dovršení absurdity celé situace pak přicházející zdravotníky „vítal“ nápis „Nedotýkati se zpěváků na zem padlých“, který byl součástí bálové dekorace.         Naštěstí vše dobře dopadlo a náš kolega se po zázračně rychlé regeneraci mohl zúčastnit celého bálu.

     O druhé drama se postarali místní výrostci, kteří se rozhodli obohatit o několik věcných cen z tomboly, které byly vystaveny v předsálí. Několik pohotových a rychlých mužů z řad organizátorů se je jalo pronásledovat, a přestože se jim je nepodařilo dostihnout, přivolaná policie pachatele poměrně záhy dopadla a zadržela. Takže i tato zápletka měla v podstatě dobrý konec.

     Letošní Báječný bál se dle ohlasu návštěvníků i z pohledu nás organizátorů velmi vydařil a opět by se nám v samé euforii chtělo říci, že byl ze všech nejlepší. Takže se zcela nekriticky poplácáme po ramenou, abychom slastně zapomněli na všechnu tu práci, která s organizací bálu souvisí a dodali si elánu do dalšího ročníku.

     Díky všem organizátorům a pomahačům a díky všem laskavým a štědrým sponzorům!!!