Co nás čeká

20. 4. 2018

FAPS Svitavy

3. 6. 2018

Koncert v jeskyni Výpustek se skupinou Mošny

18. - 20. 10. 2018

Návštěva přátel ze Slovinska

K dur na facebooku

Děkujeme městu Kuřim

Banner
Soustředění v Balónovém hotelu
19. - 21. 9. 2014, Radešín

Letošní podzimní soustředění se konalo třetí zářijový víkend v Radešíně, nedaleko Křižanova. Pro svůj pobyt jsme příznačně zvolili Balónový hotel – to aby se nám lépe zpívalo ve výškách. Někdy to však spíš vypadalo, že máme hlavu v oblacích. Naštěstí nás náš milý sbormistr vždy včas uzemnil, takže k žádnému tvrdému dopadu nedošlo.

Zkoušet jsme začali jako obvykle již v pátek po večeři. Nejprve bez sbormistra, který se prý zdržel v dopravní zácpě. My však víme, že se zdržel schválně, abychom si vyzkoušeli, že bez něj nám to opravdu nejde. Když jsme byli večerním zkoušením znaveni tak, že už nám to nešlo ani s dirigentem, přešli jsme plynule do společenské části programu.

Mimo jiné bylo potřeba opožděně zapít narození posledního (tedy pokud je nám známo) letošního přírůstku do naší sborové rodiny. Protože se jako obvykle stoly prohýbaly pod nejrůznějšími pochutinami, které jsme dovezli, vymysleli jsme „degustační vláček“, tedy mechanismus neustálého posunování talířků a mističek kolem dokola stolu tak, aby se před každým dobroty stále střídaly. Zatím nám „degustační vláček“ fungoval výhradně na manuální lidský pohon, ale na elektrifikaci se již pracuje.

V sobotu nás čekalo celodenní pilné zkoušení, přerušené pouze pauzami na jídlo a poledním „klidem“, který každý trávil dle libosti odpočinkem nebo vycházkou kolem rybníka či po lese. Když nám dal po poslední zkoušce sbormistr „padla“, opět se rozpoutalo společenské veselí. Toho večera probíhala nejrůznější biometrická měření členů sboru za pomocí kalibračních a měřících pomůcek, které k tomu účelu přivezla Zina. Od smíchu jsme měli pořádně promasírované bránice, což, jak všichni víme, je orgán pro zpěv velmi důležitý. Závěr večera, nebo začátek rána chcete-li, pak byl ve znamení zpěvu, kytar a všech možných hitovek, které se daly z paměti vydolovat.

V neděli dopoledne ještě honem natrénovat, co se dá, a po obědě už každý po své ose domů. Na závěr tak lze jen konstatovat, že soustředění bylo opět „výživné“ po všech stránkách, opět bylo příliš krátké, než aby se dalo všechno stihnout a opět se už teď těšíme na to jarní.