Novoroční koncert 2018

K dur společně s triem MUSICA ORGANUM uspořádal 7. ledna 2018 Novoroční koncert v kuřimském kostele Sv. Maří Magdalény.

K dur - Novoroční koncert 2018

Kdo tu je?

Právě připojeni - hostů: 60 

K dur na facebooku

Vítej na stránkách pěveckého sboru K dur
Noc kostelů v Kuřimi
Autor Petr   
V pátek 27.května 2011 proběhla po celé republice Noc kostelů. Návštěvníci se tak mohli podívat do míst, kam se běžně nemůže. V Kuřimi tuto akci zahajoval K dur svým vystoupením v kostele sv. Maří Magdaleny.
 
Kaleidoskop tanečků v DDM
Autor Petr   

Taneční kroužky při DDM v Kuřimi se v neděli 22.5 představily na pódiu Dělnického domu. Rodiče tanečnic a tanečníka zaplnli sálek do posledního místečka. Přišli jsme sem rovněž podpořit naši dceru a také se přesvědčit jak to ta Páťa zvládá, když má zakázáno mluvit (tedy nahlas).

 
Ondra Psota mezi námi
Autor Petr Vičar   
Radostné očekávání se naplnilo ve středu 18.5 2011 v 18:30. Nedočkavý Ondrášek Psota zvící 490 mm a 3100 g zazpíval v brněnské porodnici své první (patrně) basové sólo. Vítáme ho mezi námi, blahopřejeme autorům a přejeme jim ještě mnoho takových úžasných počinů.
 
Soustředění Moravec 2011
Autor Petr   
8.-10.dubna, tudíž přesně po půlroce jsme se dočkali dalšího víkendového soustředění. Řekli jsme si: "Žádné zbytečné experimentování, na Moravci jsme jako doma!" Všichni se na to dlouho těší, přestože vědí, že je čekají galeje. Vše potřebné opět zařídila Zina.
 
Aprílový cimbál
Autor Petr   
S cimbálovkou Fjertůšek jsme se znovu sešli U Wagnerů na Aprílovém cimbálu jak jinak, než skutečně na apríla 1. dubna 2011. Tentokrát se organizace ujal majitel restaurace a my tak vystoupili pouze jako hosté. Pro velký zájem o vstupenky dokonce nezbyla místa ani pro některé naše rodinné příslušníky.
 
Novoroční koncert
Autor Petr   

Protože v adventním čase lidé většinou neví, kam dřív skočit, odložili jsme původně plánovaný kocert raději až na období po Novém roce. Také jsme si mohli zazpívat koledy, které před Štědrým dnem v kostele zpívat nelze.

 
… A BYLA SVATBA …
Autor Katka   


Páni a dámy: Svatba?

Katka: Jójó … svatba!

Páni a dámy: No teda. A kdo si koho bral?

Katka: Lenka Pavla … nebo … Pavel Lenku?

Páni a dámy: Aha. Říkáš - Lenka? Ta z K duráckého druhého sopránu, co umí tak nádherně zazpívat „Lvíčka“?

Katka: Jo, přesně ta! A Pavla si taky určitě vybavíte. To je ten milý basák se sametovým hlasem. No teď už jsou Psotovi oba.

 
Svatební oznámení

 
Sborová zabíjačka aneb žádný hněv a správná nasmívačka
Autor Kytka   

Sobotní brzké ráno 26. února 2011 bylo tentokrát o dva stupně Celsia příznivější, než vloni. Také letošní prasnice byla o dva stupínky umírněnější, než minulá. Jak jsme s Jirkou usoudili, bylo to patrně tím, že jí pan řezník každý den chodil chlácholit a vysvětlovat, jak užitečná pro náš sbor bude a pravidelně při tom odpočítával zbývající čas.

 
K dur stříbrný na mezinárodním festivalu
Autor Petr Vičar   

Blava


Po úspěšném Báječném bálu a spoluúčinkování na Svátku vína v Kuřimi, se pěvecký sbor K dur intenzivně věnoval přípravě na své první zahraniční vystoupení.
Tím byl V. mezinárodní festival adventní a vánoční hudby v Bratislavě. Soutěžní část proběhla 3. prosince 2010 odpoledne v Primaciálnom paláci a večer pak festival završil Adventní koncert v Jezuitském kostele.  Náš repertoár tvořilo šest písní s duchovní tématikou a z toho polovina byla nastudována nově právě k této příležitosti.

 
Martínek má brášku !
Autor ViP   

 

 

Blahopřejeme Jitce a Markovi Procházkovým k novému synovi Pavlíkovi. Vzal to na svět rovnýma nohama 21.ledna 2011 ve 14:20. Měří 54 cm

a váží 3820 g. Zda toto třetí sborové dítě půjde ve stopách velkého Pavla a bude tudíž basovat, nebo posílí sekci tenorů, to ukáže čas. Zpěvák ale z něj bude určitě, když už 6 dní před narozením vystupoval na krásném Novoročním koncertu.

Svěrákovými slovy přejeme Pavlíkovi i celé jeho rodince "Hodně štěstí hodně zdraví, hlavně to zdraví!" .

 
Půlnoční 2010 v Kuřimi
Autor Petr   

Již potřetí se odhodlala část našeho sboru podpořit svým zpěvem tradiční Půnoční mši v kuřimském kostele sv. Máří Magdaleny. Tradiční obměna repertoáru tentokrát přinesla Pastýřskou koledovou mši od Františka Laštůvky.

 
SILVESTR 2010
Autor Kulturní referent   

Jak se již stalo dobrým zvykem, osiřelý zbytek K duru, který nevyrazil na hory, chalupy či k příbuzným, se sešel v klubovně u Vičarů na tradiční Kdurácký Silvestr.

Všichni byli po svátcích tak nějak znavení (či přejezení?), takže rozjezd byl pozvolný. Včas se dostavila pouze trojice mužů Petr, Milan a Jirka. Ten při příchodu kulturního referenta dokonce spal. Na dotaz: Co vám je? znuděně odpovídali: My nevíme , co máme dělat, když nám kulturní nedává žádné pokyny! Tato situace naštěstí netrvala dlouho, protože se začali trousit i ostatní, s hojnými zásobami jídla a pití, a zábava se rozproudila.Opět jsme si pěkně pokecali, zazpívali a zasmáli se. Téměř půlnočním překvapením byla Libuška v divadelní róbě s kabelkou plnou malých šampíček.

Tak jsme pěkně zakončili letošní, aspoň co se K duru týče, vydařený rok a vzhůru za dalšími zážitky!

HODNĚ ŠTĚSTÍ VŠEMKiss

 
Nový rok 2011
 
Kuřimský svátek vína 2010
Autor Petr Vičar   

 

Nově založená tradice Kuřimského svátku vína se svého druhého pokračování dočkala v sobotu 13.listopadu 2010. Stejně jako vloni  mohli návštěvníci ochutnat špičová moravská vína včetně svatomartinských, zabíjačkové speciality a k tomu si poslechnout dobrou hudbu. Tu letos obstarala cimbálovka Fjertůšek se smíšeným pěveckým sborem K dur.

 
Daňkovice 2010
Autor Petr Vičar   
Dlouho očekávané podzimní soustředění začalo branou hrou "Najdi Daňkovice". Vetšina aut, ať už jela na navigaci satelitní či lidskou, absolvovala až o 100% delší trasy, než uváděly známé trasovače. Ale bylo krásné podzimní odpoledne a na Vysočině je vždy co obdivovat.
 
Báječný bál
Autor Lucie Procházková   

Otevřený dopis všem spolukádurovníkům:

Moji milí K-duráPonorkaci,

včera večer se mne zmocnil opět ten krásný nevšední pocit, že jsem nedílnou součástí něčeho dobrého a smysluplného a  také něžně nedokonalého, zato ale příjemně zábavného a neotřelého. Jsem za to vděčná všem, kdo cokoliv pro sbor organizují, vymýšlí a dělají. Počínaje sháněním not, hraním na klavír , vymýšlením organizace bálů, jeho výzdoby,  kostýmů, rekvizit i choreografie, sháněním dárků do tomboly, šiřitelům dobré nálady a odhodlání do práce, obyčejnou píli a pravidelnou zodpovědnou účastí na zkouškách  a konče neúnavným dirigováním našeho neřízeného tělesa. Pavlíno, díky!!!!  Největší poklonu však dnes skládám před Zinou, která na sebe vzala nejtěžší břemeno spojené se zodpovědností, jak ten letošní bál zase dopadne. A DOPADLO TO ZASE SKVĚLE! Náš Báječný bál si užívali všichni, kdo přišli.

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL