Co nás čeká

20. 4. 2018

FAPS Svitavy

3. 6. 2018

Koncert v jeskyni Výpustek se skupinou Mošny

18. - 20. 10. 2018

Návštěva přátel ze Slovinska

K dur na facebooku

Děkujeme městu Kuřim

Banner
Soustředění Daňkovice 2011
14. - 16. 10. 2011, Daňkovice

Dankovice„Náš“ Moravec byl na tento podzim obsazen, proto se téměř přesně po roce vracíme na víkendové soustředění do Daňkovic na Vysočině. Ne že by se nám tu nelíbilo, no ale Moravec to není.

Letos tu bylo ale líp než vloni, protože nám nikdo nevyfoukl velkou klubovnu, která je na zkoušky téměř ideální. Bezvadné je tu i stravování. Dobrá jídla, bez starostí, bez zdržování a druhá večeře navrch k tomu. Personál ochotný a vstřícný. Jenom je to tu takové míň útulné, pokoje trochu z ruky. Než se člověk o přestávce dojde na chvíli natáhnout, už aby vstával. A zmeškat zkoušku by si nikdo nelajznul.

 
Letem světem s K durem
5. 11. 2011, Kulturní dům, Kuřim

Mimořádná linka OK dur – departure at 19,30 in 5. 11. 2011, arrival v nedohlednu, aneb Třetí Báječný bál, aneb Letem světem s K durem (foto ZDE)

Na další úžasný bál jsme se opět připravovali velmi poctivě. Na pravidelných zkouškách jsme povětšinou pěli jako slavíci, fixovali ten správný rytmus a v nemalé míře zpívali vše na jeden nádech – tentokrát výjimečně s basákama.

Většina K duráků však neměla čas ani po zkouškách, neb vyráběla, zajišťovala a organizovala průvodní věci, nezbytné pro samotné konání. Jako vždy přišly na řadu nejen zkušenosti z let minulých, ale také úžasné a ještě skvělejší nápady. A právě jedním z nich náš bál začal.

 
KUKUČ 2011
Kulturní výbor města Kuřimi se rozhodl podpořit místní kulturu udělováním  ocenění jednotlivcům a kolektivům, kteří se o ni nejvíce zasloužili. Podrobnosti o kategoriích a podmínkách získáte na webových stránkách města Kuřimi.
 
Lomnice 2011

Začátek prázdnin byl už počtvrté zadán pro Letní sborové dny v Lomnici u Tišnova. Po mém předloňském průzkumu, jsme letos zvedli účast o sto procent, díky účasti Ziny. Snažili jsme se přemluvit i další členy K duru, ale většina už měla své plány. Ale příště….

 
Taneční koncert 2011

Ačkoliv už uplynulo trochu víc vody v Kuřimce, musím se ještě zmínit o jednom předprázdninovém zážitku.

Byl to taneční večer frekventantů tanečního oboru ZUŠ. Vloni jsem byl nadšen a domníval jsem se, že jde o vyjímečnou souhru příznivých okolností. Ale po tom letošním koncertu vím, že to nebyla náhoda, ale výsledek úsilí za celý školní rok.

 
KONEČNĚ ZLATO !

...z festivalu sborů ve Vyškově!

„Děcka, jsme zlatí!!!“ Pravda, pointa by se neměla prozrazovat hned na začátku, ale tahle radostná emoce se prostě nedá udržet až do konce sloupku. Ale teď už popořádku.

Letošní K durovou sezónu jsme se rozhodli uzavřít, a zdá se i ozdobit, na sborovém festivalu Dr.Antonína Tučapského ve Vyškově, který se konal za krásného počasí v sobotu 11. června. Organizátoři festivalu zcela správně odhadli, že zpívat s prázdným žaludkem není to pravé ořechové. A proto nás před samotným zahájením soutěžního klání pohostili obědem ve stylové restauraci Besedního domu, ve kterém se zároveň festival konal.

 
Kdo se bojí, nesmí do jeskyně...

...a protože my máme pro strach uděláno, rozhodli jsme spolu se dvěma spřátelenými sbory uspořádat neformální koncert v jeskyni Kůlna v Moravském krasu. Ten se konal ve středu 8. června a jako návštěvníci se ho zúčastnili opravdu jenom odvážní jedinci. A to nemluvím o prostředí jeskyně, ale o nepřízni počasí, se kterou se cestou museli potýkat („nepřízeň počasí“ je zde eufemistický výraz pro vylití oblohy na zem). Naštěstí těch odvážných bylo dost, aby vytvořili příjemnou a přátelskou atmosféru pro zpěváky, kteří se jim naopak odměnili krásnými tóny, které postupně zaplnily každou skulinku této prostorné jeskyně. Před námi vystoupil smíšený sbor Sebranka a početně malý studentský sbor Kolibříci, oba pod vedením Kamily Fojtové.

 
Zlato z Vyškova

 

 

Letní počasí se neprojevuje jen slunečným žárem a bouřkami. Letní počasí může být také spojeno se 4. Mezinárodním festivalem Antonína Tučapského studentských a smíšených pěveckých sborů ve Vyškově v sobotu 11.6.2011.

Aby prezentace našeho sboru proběhla v co nejlepším světle, předcházely tomu poctivé zkoušky a předpremiéra v poněkud nezvyklém prostředí, v jeskyni Kůlna ve Sloupu.

 
Noc kostelů v Kuřimi
V pátek 27.května 2011 proběhla po celé republice Noc kostelů. Návštěvníci se tak mohli podívat do míst, kam se běžně nemůže. V Kuřimi tuto akci zahajoval K dur svým vystoupením v kostele sv. Maří Magdaleny.
 
Kaleidoskop tanečků v DDM

Taneční kroužky při DDM v Kuřimi se v neděli 22.5 představily na pódiu Dělnického domu. Rodiče tanečnic a tanečníka zaplnli sálek do posledního místečka. Přišli jsme sem rovněž podpořit naši dceru a také se přesvědčit jak to ta Páťa zvládá, když má zakázáno mluvit (tedy nahlas).

 
Ondra Psota mezi námi
Radostné očekávání se naplnilo ve středu 18.5 2011 v 18:30. Nedočkavý Ondrášek Psota zvící 490 mm a 3100 g zazpíval v brněnské porodnici své první (patrně) basové sólo. Vítáme ho mezi námi, blahopřejeme autorům a přejeme jim ještě mnoho takových úžasných počinů.
 
Soustředění Moravec 2011
Autor Petr   
8.-10.dubna, tudíž přesně po půlroce jsme se dočkali dalšího víkendového soustředění. Řekli jsme si: "Žádné zbytečné experimentování, na Moravci jsme jako doma!" Všichni se na to dlouho těší, přestože vědí, že je čekají galeje. Vše potřebné opět zařídila Zina.
 
Aprílový cimbál
Autor Petr   
S cimbálovkou Fjertůšek jsme se znovu sešli U Wagnerů na Aprílovém cimbálu jak jinak, než skutečně na apríla 1. dubna 2011. Tentokrát se organizace ujal majitel restaurace a my tak vystoupili pouze jako hosté. Pro velký zájem o vstupenky dokonce nezbyla místa ani pro některé naše rodinné příslušníky.
 
Novoroční koncert
Autor Petr   

Protože v adventním čase lidé většinou neví, kam dřív skočit, odložili jsme původně plánovaný kocert raději až na období po Novém roce. Také jsme si mohli zazpívat koledy, které před Štědrým dnem v kostele zpívat nelze.

 
… A BYLA SVATBA …
Autor Katka   


Páni a dámy: Svatba?

Katka: Jójó … svatba!

Páni a dámy: No teda. A kdo si koho bral?

Katka: Lenka Pavla … nebo … Pavel Lenku?

Páni a dámy: Aha. Říkáš - Lenka? Ta z K duráckého druhého sopránu, co umí tak nádherně zazpívat „Lvíčka“?

Katka: Jo, přesně ta! A Pavla si taky určitě vybavíte. To je ten milý basák se sametovým hlasem. No teď už jsou Psotovi oba.

 
Svatební oznámení

 
Sborová zabíjačka aneb žádný hněv a správná nasmívačka

Sobotní brzké ráno 26. února 2011 bylo tentokrát o dva stupně Celsia příznivější, než vloni. Také letošní prasnice byla o dva stupínky umírněnější, než minulá. Jak jsme s Jirkou usoudili, bylo to patrně tím, že jí pan řezník každý den chodil chlácholit a vysvětlovat, jak užitečná pro náš sbor bude a pravidelně při tom odpočítával zbývající čas.

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »