Novoroční koncert 2018

K dur společně s triem MUSICA ORGANUM uspořádal 7. ledna 2018 Novoroční koncert v kuřimském kostele Sv. Maří Magdalény.

K dur - Novoroční koncert 2018

Kdo tu je?

Právě připojeni - hostů: 46 

K dur na facebooku

Vítej na stránkách pěveckého sboru K dur
Zpíváme při práci
Autor Markéta   

V jednom z nejteplejších dnů měsíce března se konala tradičně již třetí sborová zabíjačka.
Velký pašík se nastávajícího úkonu pranic nebál, naopak, téměř s láskou se zbavil svých 180 kilogramů, která pak rovnoměrně rozdělil mezi sboristy v podobě ovárku, jitrniček, sekané, škvarků, sádla a dalších vepřových pošušňáníček.
  U řezníka jako každoročně čest sboru zachraňovali především Jirka Ch.a Pavel, s  výpomocí Aleše a Jirky H. Po rozkouskování se  vepřík přestěhoval k Vičarům, kde se dále upravoval.
Téměř každý se nějakým způsobem na výrobě finálních produktů podílel, nejvýstižněji se to dá popsat jako „ten dělá to a ten zas tohle, a všichni dohromady udělají moc“, a to nejen pro svá naplněná bříška, ale zejména pro společný duchovní zážitek.

 
K dur v roce 2011
Autor Petr Vičar   

Sbor pokračoval ve čtvrtém roce své existence ve svižném tempu a s velmi dobrými výsledky. Scházel se na zkouškách každý týden a před vystoupením i častěji. V nečinnosti nezůstal ani o prázdninách. Kromě účasti na koncertech ZUŠ to byly především samostatné akce, kterými se prezentuje na domácí půdě v Kuřimi.
    Největším úspěchem byl zisk zlatého pásma na mezinárodním Festivalu A.Tučapského ve Vyškově. Toto ocenění včetně dalšího za přesvědčivou interpretaci díla A.Tučapského převzala sbormistryně P. Zámečníková přímo z rukou autora.

 
Silvestr po sborovsku
Autor Petr Vičar   

S předstihem již 28.12.2011 jsme se sešli u Vičarů na rozloučení se starým rokem a přivítání nového. Díky špatným sněhovým podmínkám nás bylo víc, protože někteří neodjeli tradičně o školních prázdninách na hory. Na poslední chvíli se omluvil Aleš, kvůli nějakému bacilu, který s ním bacil o postel. Ale obětavě dovařil oblíbenou zelňačku a s pozdravem ji poslal nám ke konzumaci. Ač jsme se holedbali, že bacil se přes zelňačku nešíří, přec někteří v následujích dnech ulehli, či spíše strávili značný čas běháním mezi postelí a WC. Ale ta zelňačka za to určitě nemohla.

 
Advent ve Vídni
Autor Petr Vičar   

Vyvrcholením letošního roku bylo naše vystoupení v sále videňské radnice v rámci cyklu adventních koncertů. Bývalý ředitel těchto cyklů p. Heider se dostal k záznamu našeho vystoupení na loňském mezinárodním festivalu adventní hudby v Bratislavě a protože se mu líbilo, přimluvil se u současného ředitele, aby nás na tuto událost pozval. Souhlasil i se spoluúčinkováním dětského sboru Cantando a tak jsme v neděli 18.12.2011 vyrazili doubledeckerem z Kuřimi směr Vídeň. Čekalo nás opravdu srdečné přijetí a slavnostní oběd v restauraci nedaleko radnice. Cestou zpět si mohli účastníci užít proslulé vánoční trhy přímo před radnicí.

 
Vánoční besídka ZUŠ
Autor Petr Vičar   

V kuřimské ZUŠce si 15.12.2011 předvánočně zakoncertovali převážně rodinná uskupení. Mezi jinými to byli z našich členů Bulgurovští, Kryštofovi a Sýsovi. No jako zlatý hřeb K dur a ve finále společně s Cantandem. Byla to naše poslední zkouška před Vídní. Přestože se nás sešlo jen asi 2/3 na sálek ZUŠky to bohatě stačilo. "Vypalovačka" Gloria patri ho vyplnila do poslední skulinky. Závěrečné koledy si s námi popěvovalo i publikum.

 
Mikuláš u seniorů
Autor Petr Vičar   

 Přijali jsme pozvání na Konferenci seniorů spojenou s mikulášskou nadílkou 7.12.2011 v Kulturním domě. S trochou obav jsme vstoupili do rozjařené a roztančené atmosféry, ale přijetí bylo přátelské. Zapěli jsme pár písní z našeho nového repertoáru a pak přidali několik známých koled, což se setkalo s velmi kladným ohlasem. Zpívali jsme bez mikrofonů a přesto nás bylo slyšet velmi dobře. Kuriozitou byla koleda Fanfrnoch, která má v našem repertoáru č. 1. Na jednom ze soustředění vzniklo úsloví "kdo zpíval Fanfrnoch" jako označení těch, co byli u počátků vzniku sboru.

 
Koncert v Moravské Galerii Brno
Autor Petr Vičar   

 2.12.2011 jsme si přišli zazpívat do Barokního sálu Moravské galerie v Brně na Moravském náměstí. Byla to v podstatě generálka na naše vystoupení na vídeňské radnici. Nakonec to bylo pojato jako vánoční koncert ZUŠ Kuřim, takže naše vystoupení bylo dost krátké. Přesto vzbudilo v sále velký ohlas, zejména společná skladba s Cantandem - Gloria patri za doprovodu klavíru, flétny a "kachonu". Poprvé nás Igor snímal naší novou kamerou a na výsledku je to opravdu poznat - viz záložka Naše videa.

Po skončení se šlo hodnotit o pár domů dál k Pegasovi. Tamní nabídka pivních i jiných specialit podpořila velmi kladné hodnocení této akce.

 
Svátek vína potřetí
Autor Petr Vičar   

V poslední době tolik módní Martinské víno nesmělo chybět ani v Kuřimi. Pod záštitou kuřimské radnice proběhl už třetí ročník Svátku vína na náměstí 1. Máje poblíž neméně slavného Mokrého kamene.

 
Soustředění Daňkovice 2011
Autor Petr Vičar   

Dankovice„Náš“ Moravec byl na tento podzim obsazen, proto se téměř přesně po roce vracíme na víkendové soustředění do Daňkovic na Vysočině. Ne že by se nám tu nelíbilo, no ale Moravec to není.

 
Plán činnosti na r. 2012
Autor Petr Vičar   

 

Zveřejňuji seznam námětů,

 
Letem světem s K durem
Autor Markéta   

Mimořádná linka OK dur – departure at 19,30 in 5. 11. 2011, arrival v nedohlednu, aneb Třetí  Báječný bál, aneb Letem světem s K durem ( foto  ZDE )
Na další úžasný bál jsme se opět připravovali velmi poctivě. Na pravidelných zkouškách jsme povětšinou pěli jako slavíci, fixovali ten správný rytmus a v nemalé míře zpívali vše na jeden nádech – tentokrát výjimečně s basákama.

 
KUKUČ 2011
Autor Petr Vičar   
Kulturní výbor města Kuřimi se rozhodl podpořit místní kulturu udělováním  ocenění jednotlivcům a kolektivům, kteří se o ni nejvíce zasloužili. Podrobnosti o kategoriích a podmínkách získáte na webových stránkách města Kuřimi.
 
Lomnice 2011
Autor Petr Vičar   

Začátek prázdnin byl už počtvrté zadán pro Letní sborové dny v Lomnici u Tišnova. Po mém předloňském průzkumu, jsme letos zvedli účast o sto procent, díky účasti Ziny. Snažili jsme se přemluvit i další členy K duru, ale většina už měla své plány. Ale příště….

 
Taneční koncert 2011
Autor Petr Vičar   

Ačkoliv už uplynulo trochu víc vody v Kuřimce, musím se ještě zmínit o jednom předprázdninovém zážitku.

Byl to taneční večer frekventantů tanečního oboru ZUŠ. Vloni jsem byl nadšen a domníval jsem se, že jde o vyjímečnou souhru příznivých okolností. Ale po tom letošním koncertu vím, že to nebyla náhoda, ale výsledek úsilí za celý školní rok.

 
KONEČNĚ ZLATO !
Autor Niki   

...z festivalu sborů ve Vyškově!

„Děcka, jsme zlatí!!!“ Pravda, pointa by se neměla prozrazovat hned na začátku, ale tahle radostná emoce se prostě nedá udržet až do konce sloupku. Ale teď už popořádku.

Letošní K durovou sezónu jsme se rozhodli uzavřít, a zdá se i ozdobit, na sborovém festivalu Dr.Antonína Tučapského ve Vyškově, který se konal za krásného počasí v sobotu 11. června. Organizátoři festivalu zcela správně odhadli, že zpívat s prázdným žaludkem není to pravé ořechové. A proto nás před samotným zahájením soutěžního klání pohostili obědem ve stylové restauraci Besedního domu, ve kterém se zároveň festival konal.

 
Kdo se bojí, nesmí do jeskyně...
Autor Niki   

...a protože my máme pro strach uděláno, rozhodli jsme spolu se dvěma spřátelenými sbory uspořádat neformální koncert v jeskyni Kůlna v Moravském krasu. Ten se konal ve středu 8. června a jako návštěvníci se ho zúčastnili opravdu jenom odvážní jedinci. A to nemluvím o prostředí jeskyně, ale o nepřízni počasí, se kterou se cestou museli potýkat („nepřízeň počasí“ je zde eufemistický výraz pro vylití oblohy na zem). Naštěstí těch odvážných bylo dost, aby vytvořili příjemnou a přátelskou atmosféru pro zpěváky, kteří se jim naopak odměnili krásnými tóny, které postupně zaplnily každou skulinku této prostorné jeskyně. Před námi vystoupil smíšený sbor Sebranka a početně malý studentský sbor Kolibříci, oba pod vedením Kamily Fojtové.

 
Zlato z Vyškova
Autor Markéta   

 

 

Letní počasí se neprojevuje jen slunečným žárem a bouřkami. Letní počasí může být také spojeno se 4. Mezinárodním festivalem Antonína Tučapského studentských a smíšených pěveckých sborů ve Vyškově v sobotu 11.6.2011.

Aby prezentace našeho sboru proběhla v co nejlepším světle, předcházely tomu poctivé zkoušky a předpremiéra v poněkud nezvyklém prostředí, v jeskyni Kůlna ve Sloupu.

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL