Novoroční koncert 2018

K dur společně s triem MUSICA ORGANUM uspořádal 7. ledna 2018 Novoroční koncert v kuřimském kostele Sv. Maří Magdalény.

K dur - Novoroční koncert 2018

Kdo tu je?

Právě připojeni - hostů: 19 

K dur na facebooku

Vítej na stránkách pěveckého sboru K dur
Vánoční Brno 2012
Autor Petr Vičar   

     18.prosince 2012 v Brně na Moraváku, tak tohle nám domluvila Zina s tím, že je potřeba naplnit programem celou hodinu. To byla velká výzva! Chvatně jsme sepisovali, co můžeme dát bez dalšího nacvičování a co se současně hodí na probíhající vánoční trhy. Pak už převzal iniciativu Jirka Šon a začal vybírat a sestavovat program, aby měl hlavu a patu.

 
Adventní koncert v kuřimském kostele
Autor Petr Vičar   

     Už delší dobu se z naších řad ozývalo brblání, že na kocertech v kostele máme pokaždé jen malý štěk a tak jsme se rozhodli pro samostatný adventní koncert duchovní hudby v kostele Sv. Máří Magdaleny v Kuřimi v sobotu 15. prosince 2012.

 
A opět Svátek vína
Autor Petr Vičar   

     17. prosinec má v naší republice několik důvodů k oslavám. V letošním roce 2012 k nim v Kuřimi přibyl také Svátek vína, který vždy připadá na první sobotu po svátku Martina.

 
Bá-Bá-Bá Báječný bál
Autor Niki   

 

V sobotu 3. listopadu 2012 pořádal K dur opět po roce tradiční Báječný bál. Akce se konala v Kulturním domě v Kuřimi a tentokrát se vše neslo v duchu evergreenů. Ačkoliv do posledních minut před spuštěním bálu panoval klasický zmatek, místy až panika, nic nebylo jisté a všechno bylo tak trochu jinak, nakonec jako mávnutím kouzelného proutku všechno klaplo na výbornou a s neskromností nám vlastní můžeme říci, že se letošní bál nesmírně vydařil.

 
Kukuč 2012
Autor Petr   

Ve středu 31.října 2012 při krásné příležitosti koncertu Hradišťanu v Kulturním domě proběhlo již podruhé slavnostní předání cen za kuřimské kulturní činy z rukou starosty města Draga Sukalovského. K dur jako jediný svůj loňský úspěch zopakoval a stal se tak dvojnásobným laureátem ceny zvané KUKUČ . Také letos to bylo za nejlepší umělecký výkon v sezoně 2011/2012.

 
Jirkov stříbrný !
Autor Niki   

O víkendu 5. - 7. října 2012 jsme obhájili stříbrné pásmo na Jirkovském Písňovaru -  6. ročníku soutěžního festivalu v oblasti "sborové" hudby. Oproti naší předchozí účasti v r. 2009 jsme si polepšili z 22 na 23.66 bodů, a to v mnohem náročnějších podmínkách.

 
Soustředění – pění avšak žádné snění
Autor Niki   

Letošní podzimní soustředění jsme si načasovali hned pěkně na začátek další pěvecké sezóny (14. - 16. září 2012), to abychom se pečlivě připravili na blížící se soutěžní festival, který nás čeká na začátku října. Jako své tréninkové útočiště jsme si opět vybrali penzion U Výletů v Moravci poblíž Křižanova.

 
LSD 2012
Autor Petr   

                                          

Název zní sice podezřele, ale zasvěcení ví, že se jedná už o pátý ročník Letní sborové dílny, který proběhl od 5. do 8. července 2012 v Lomnici u Tišnova. Sešlo se tu na stovku zpěváků ze všech koutů republiky, aby se zase něco nového přiučili a užili si pohodové čtyři dny, plné zpěvu i dobré zábavy.

 
Konec jarní sezony 2012
Autor Petr Vičar   

Na fotografii je vidět soussouseded, jak zírá, co se to u Lucky na zahradě děje. Letopočet s dvojkou na konci je vyjímečný v tom, že třetina sboru slaví "kulatá" výročí. Aby těch oslav nebylo příliš spojili jsme je do jedné velké a v pátek 29.6.2012 se připojilo ještě přivítání prázdnin. Sešli se téměř všichni a obligátní "kuřimský stůl" byl povýšen na lukulské hody. Letnímu vedru vládlo mojito, ale naše hrdla neopovrhla ani šampáněn s čerstvými jahodami.

 
K dur v peřejích
Autor Nicola Šimonová   

JihlavkaPřestože byl poslední měsíc pro nás více než nabitý různými hudebními akcemi, rozhodli jsme se, jak se říká, „utužit kolektiv“ i nějakým tím sportovně–adrenalinovým zážitkem. A tak jsme se o tropické neděli 17. června 2012 vydali do divokých proudů řeky Jihlavky. Ke sjíždění této krásné řeky se nás sešlo osm posádek složených z kádurových zpěváků podpořených dalšími rodinnými příslušníky včetně dětí.

 
Noc kostelů 1.6.2012 – naše první „celorepublikové turné“
Autor Nicola Šimonová   

 

Noc kosteluAno, přesně takto neskromně jsme nazvali naši pěveckou pouť po třech kostelích v Kuřimi a blízkém okolí  během  páteční noci 1. června 2012. Tomuto zakončení naší jarní pěvecké sezóny a zároveň pověstné třešince na dortu samozřejmě předcházely horečné přípravy. O to horečnatější, že jsme v uplynulém měsíci absolvovali několikero vystoupení a pokaždé bylo potřeba připravit trochu jiný repertoár.

 
Tanec - věrný druh zpěvu
Autor Petr Vičar   

Už počet diváků v sTanecále KD Kuřim v úterý 12.6.2012 napovídal, že závěrečný koncert tanečního oboru ZUŠ v Kuřimi získává stále větší věhlas. Hned při úvodních tónech úvodní skladby se přede mnou vstyčil les kamer všeho druhu, tudíž zážitek mi zůstal jen hudební. Ale třeba mi to některý z vlastníků elektronických záznamníků někdy promítne.

 
Festiválek Nechanice 2012
Autor Nicola Šimonová   

Zřejmě se nebudu mýlit, řeknu-li, že pro většHrádek u Nechanicinu sborů je vrcholem sezóny zpívání na sborovém festivalu. Pro nás byla tímto vrcholem jarní sezóny účast na Festiválku v Nechanicích, který se konal o víkendu 26. a 27. května 2012. Festival byl sice nesoutěžní, o to přátelštější a soudržnější atmosféra však mezi deseti zúčastněnými sbory vládla.

 
Speleologické zpívání
Autor Nicola Šimonová   

 

Uprostřed květnových veder, kdy rtuť teploměru olizuje třicítku, je nejlépe se ukrýt někam do chládku. To se našemu sboru poštěstilo a tak jsme si 23. května 2012 mohli zazpívat v příjemně „klimatizovaném prostředí“ s okouzlující akustikou v jedné prostorné jeskyni poblíž Brna.

 
Pietní akt k osvobození
Autor Petr Vičar   

8. května 2012 se sbor sešel u památníku na Náměstí Osvobození v Kuřimi, aby svým zpěvem podpořil pietní akt k uctění památky obětí 2. světové války. Ačkoliv ji nikdo z nás nezažil, každý ve svém okolí zná někoho, komu ještě vzpomínky na tuto zlou dobu nevyhasly.

 
Soustředění - radost z pění
Autor Jitka Procházková   


Takhle výstižně nazvala jedna milá spoluzpěvačka svůj email, kterým se s námi chtěla rozdělit o své doznívající pocity z právě proběhlého soustředěn v penzionu u Výletů v Moravci, které letos vyšlo na víkend 20. - 22. dubna 2012. Zdaleka ale nebyla sama. Myslím, že stejně jako každý půlrok jsme odjížděli z jarního soustředění ještě více posíleni v našem nadšení pro sborový zpěv, společnou práci i zábavu v tom našem neuvěřitelném kolektivu a natěšení na všechno, co nás v brzké době čeká.

 

 
Jarní vinařský bál
Autor Markéta Vičarová   

sokolovnaV minulých letech jsme pořádali jarní Cim – bály, na kterých se sešli příznivci cimbálové muziky, našeho zpěvu a dobrého vínka. Letos jsme se přidali k prvnímu ročníku Jarního bálu přátel vína, který pořádala p. Vaněrková 31. března 2012 v kuřimské sokolovně. Opět jsme měli vystoupit s cimbálovkou Fjertůšek.
  Pro posluchače všech věkových skupin jsme si připravili především lidové písně, proložené občasnou modernou. Nacvičování bylo perné, nový sbormistr = jiné požadavky, ale celek lidé chválili více než pozitivně, protože lépe vynikla dynamika, jednotlivé hlasy i sbor jako celek. V našem repertoáru se jako nové ocitly písně Už ho vedou Martina, Prší, prší a Mikulecká dědina, původní se zkvalitňovaly.

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL