Novoroční koncert 2018

K dur společně s triem MUSICA ORGANUM uspořádal 7. ledna 2018 Novoroční koncert v kuřimském kostele Sv. Maří Magdalény.

K dur - Novoroční koncert 2018

Kdo tu je?

Právě připojeni - hostů: 37 

K dur na facebooku

Vítej na stránkách pěveckého sboru K dur
Turné s Brixim
Autor Niki   

26.12.2013 Tišnov - zde je záznam
5.1.2014 Velká Bíteš
11.1.2014 Kuřim
12.1.2014 Královo Pole

Abychom uvedli titulek článku na pravou míru, malé vánoční a novoroční turné po okolních městech a jedné brněnské části neabsolvoval sbor K dur se slavným českým skladatelem Františkem Xaverem Brixim (to bychom se ostatně museli přesunout v čase o nějakých 250 let nazpět), ale s jeho slavnou mší Missa pastoralis.

 
Hodový koncert v Lipůvce
Autor Niki   

Lipuvka

17.11.2013, Lipůvka

 

V den, kdy si naše země připomíná významné výročí, se v Lipůvce konala ještě jiná sláva. A sice hody u příležitosti svátku svaté Cecílie, jíž je také zasvěcen zdejší kostel. Pěvecký sbor K dur při této příležitosti vystoupil v kostele s pásmem duchovních skladeb, gospelů a spirituálů a zazpíval také při slavnostní bohoslužbě. Tímto duchovním zážitkem jsme zakončili náš příjemný pěvecký víkend.

Koncert v Lipůvce - A.Kadlec (KOTVA)

 
Svátek vína 2013
Autor Niki   

Svátek vína16.11.2013, Kuřim

Záznam TV KOTVA

Stalo se v Kuřimi velmi příjemnou tradicí, že se v listopadu sjedou na náměstí 1. května slovutní vinaři z širokého okolí a ve svých stáncích nabízí samé vybrané lahůdky ze svých sklepů. Po náměstí korzují lidé s koštovačkami a znalecky komentují vůni, barvu, buket, kyselinky a ocas toho kterého vzorku vína. Do toho hraje živá hudba, voní čerstvé koláčky či z jiného rohu uzené a všem je tak nějak dobře. Když ještě podzimní den prozáří slunce jako letos, je o příjemný den postaráno.

 
Báječný bál popáté
Autor Niki   

     9.11.2013, Kulturní dům Kuřim

     Pátý ročník Báječného bálu, tedy jakéhosi vrcholu našeho organizačního i tvořivého snažení, se letos konal v sobotu 9. listopadu v Kulturním domě v Kuřimi. Teď vám již mohu prozradit, že většina nejlepších nápadů, které se týkaly výzdoby, programu, choreografie i převleků se zrodila v křeči a stresu posledních čtrnácti dnů před bálem.Na bál se můžete podívat okem kamery Aleše Kadlece - KOTVY:

Báječný bál - celkem 5 částí

 
Lázeňští šviháci v „malém českém Hollywoodu“
Autor niki   

5.10.2013  Luhačovice

      První říjnovou sobotu jsme se příliš nevyspali. Většina z nás vstávala před pátou ranní a spěchala směr Luhačovice. Dostali jsme totiž nabídku, aby si náš sbor zahrál malinkou roli v připravovaném seriálu České televize Znamení koně II a v 7:30 jsme byli očekáváni „na place“ na lázeňské kolonádě v Luhačovicích. Měli jsme představovat pěvecký sbor venkovských učitelů, kteří zpívají na slavnosti svěcení nového pramene v seriálovém lázeňském městečku.

 
Soustředění – nekonečná oslava
Autor Niki   

13.- 15.9.2013 Kaprálův mlýn

     První víkendovou akcí našeho sboru po letních prázdninách bylo tradiční soustředění, které se konalo druhý zářijový víkend opět v Kaprálově mlýně u Ochozi. Ne že bychom tedy celé léto zaháleli, ale před nabitou podzimní sezónou  je potřeba oprášit stohy starých partitur a prokousat se melodiemi nových písní.

 
Veřejná zkouška 25. června 2013
Autor Petr Vičar   

Tak jsme si krásně naplánovali na závěr jarní sezony veřejnou zkoušku v přírodě. posloužit nám měl přírodní amfiteatr v bývalém lomu v Čebíně. Ale počasí  se  bohužel   neumoudřilo,  takže   plánovaná   zkouška    v přírodě se přesunula do tradičních prostor v OBŘADNÍ SÍNI  KULTURNÍHO DOMU  v Kuřimi.

Taks snad to vyjde někdy příště.

 
Festival A. Tučapského 2013
Autor Niki   

FAT    Také letos 8.června jsme se rozhodli zúčastnit vyškovského festivalu pěveckých sborů, který nese jméno významného skladatele, vyškovského rodáka, pana Dr. Antonína Tučapského. Tato akce se koná jen jednou za dva roky, zato patří mezi nejlépe organizované lokální festivaly – milá atmosféra, dokonalý servis pro sbory, krásná prostředí pro vystoupení. Letos se bohužel nemohl festivalu jako porotce zúčastnit sám pan Tučapský žijící v Anglii.

 
K dur opět ve vlnách
Autor Niki   

Vodaci     Jen zpěvem není zpěvák živ a proto je potřeba občas i trochu adrenalinu, aby si vážil teplého, suchého místečka na sborovém stupínku. Proto opět početná K-durová flotila zamířila v  neděli 9.6.2013 do vln řeky Jihlavky vstříc vodáckému dobrodružství.

 
Zabijačka 2013
Autor Petr Vičar   

Letošní ročník společné sborové zabíjačky se nesl v duchu menších omylů a nedorozumění. Nejprve se dlouho vybíral vhodný termín, tak dlouho, že jsme do debaty zaangažovali také naše prasátko, ale to nejlepší datum se stejně vylouplo až na třetí pokus.

 
Děkujeme účastníkům za přízeň
Autor Petr Vičar   

 
K dur ZLATÝ A STŘÍBRNÝ v Bratislavě

 

  Na mezinárodním festivalu sborového zpěvu Slovakia cantat v Bratislavě 27. 4. 2013 vybojoval K dur zlaté pásmo v kategorii komorních sborů a stříbrné v kategorii Musica sacra a capella.

Většina z nás si v těchto dnech užívá slunce a vůní probouzejícího se jara, ale není tomu ještě tak dávno, co mnozí nevěřili, že sníh letos vůbec roztaje. Této nebývale dlouhé zimy však členové sboru K dur využili tvůrčím způsobem. Zavřeli se do zkušebny a pilně trénovali na jarní sezónu a především na mezinárodní festival sborové hudby Slovakia Cantat 2013 v Bratislavě, který nás čekal na konci dubna (25.-28.4.).
    

 
Jarní soustředění aneb PeXeSo – pekelně se soustřeď !
Autor Niki   


22.-24.3.2013

Mělo to sice být soustředění, kde svým zpěvem oslavíme čerstvý příchod jara, ale jelikož letošní jaro se nese v duchu písně „My čekali jaro a zatím přišel mráz...“, mohli jsme spíše doufat, že svým zpěvem tu zimu už konečně zaženeme. Letos jsme si ke svému zpěvomilnému setkání vybrali zbrusu nově zrekonstruované středisko ekologické výchovy Kaprálův mlýn, které leží jen pár kilometrů od Brna směrem na Ochoz.

 
Ples Autopetr 2013
Autor Petr Vičar   

AutopetrSvým sponzorům slibujeme, že jim za solidní příspěvek přijdeme zazpívat na jejich firemní večírek. Poprvé nás někdo vzal za slovo. Majitelé firmy Autopetr z Kuřimi si nás vyžádali na Společenský ples, který pořádali v Kulturním domě v Kuřimi v sobotu 19. 1. 2013.
Na organizátorech bylo znát, že je to jejich první podobná akce.

 
Tříkrálový koncert 2013
Autor Petr Vičar   

     Původně mělo jít o náš samostatný koncert k tříkrálové sbírce. Protože jsme ale v prosinci uspořádali adventní koncert, chtěli jsme, aby se na tom tříkrálovém podílelo víc sborů. Nakonec si vzala uspořádání koncertu i sbírky na starost kuřimská fara. Jejich pozvání pak přijali brněnští Gajdoši a lelekovický sbor Magnificat.

 
Silvestr 2012
Autor Petr Vičar   

       K tradičnímu bilancování a rozlúčce se starým rokem jsme se opět sešli u Vičarů 29.12.2012. Naše řady byly značně prořídlé hlavně díky vánočním prázdninám. šlo tudíž o velmi komorní schůzku komorního sboru.

 
Senioři 2012
Autor Petr Vičar   

Vždycky tam jsme, ale nikdy o tom dopředu nevíme. Tak to je naše vystoupení na předvánočním večeru pro seniory. Tentokrát po názvem "Taneček pod stromeček" proběhl pod záštitou Jihomoravského kraje ve čtvrtek 20.prosince 2012 v Kulturním domě.

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL