Novoroční koncert 2018

K dur společně s triem MUSICA ORGANUM uspořádal 7. ledna 2018 Novoroční koncert v kuřimském kostele Sv. Maří Magdalény.

K dur - Novoroční koncert 2018

Kdo tu je?

Právě připojeni - hostů: 32 

K dur na facebooku

Vítej na stránkách pěveckého sboru K dur
Seniorům pro radost
Autor ViP   

     V podvečer 4. 12. 2014 se sešli kuřimští senioři na mikulášském večírku v kulturním domě. A protože to do velkého sálu máme z naší zkušebny jen pár schodů, rádi jsme přispěli svou troškou k dobré náladě. Tomuto obecenstvu zpíváme rádi. Je na nich vidět, že je náš zpěv zajímá a opravdu těší.

     Předvánoční shon každoročně odloudí z této akce dost zpívajících členů. Ale vždy s tím poradíme a najdeme v našem repertoáru takové kousky, na kterých menší počet zpěváků není příliš patrný.

     Tak tomu bylo i letos a přítomní si s chutí zazpívali společně s námi na závěr pár známých koled. Ostatně někteří z nás tu zpívali svým vrstevníkům :-).

 
VI. Báječný bál aneb jak jsme demolovali Kulturní dům
Autor Niki   

8.11.2014 – KD Kuřim

 

Abych uvedla nadpis na pravou míru, Kulturní dům v Kuřimi (zatím) stále stojí a pokud vím, nezanechalo na něm naše bálové působení žádné šrámy. Ale pěkně popořádku.

Letos náš sbor K dur pořádal již šestý ročník Báječného bálu. Opět jsme se nechali inspirovat okolnostmi, a protože se rekonstrukce Kulturního domu blíží a zároveň neustále oddaluje, rozhodli jsme se, že to trošku podpoříme. Znáte to, nejdřív se musí to staré triko dotrhat, abyste si mohli koupit nové, anebo novou televizi si koupíme, až se ta stará rozbije. Nějak v tomto duchu jsme si řekli, že rekonstrukci Kulturního domu nejlépe podpoříme tím, že náš kulturní svatostánek rozebereme napadrť.

 
Hostujeme ve Vídni
Autor ViP   

K dur pořádáVídeň 2014 zájezd do Vídně v sobotu 29.11.2014 na vlastní koncert v kostele sv. Petra. Odjezd je v 8:30 z Kuřimi (zastaví v Brně) a návrat kol. 19:30 zpět. V autobusu je ještě pár volných míst. Cena 250,- Kč/osobu. Kostel je poblíž věhlasného vídeňského vánočního trhu.

V příloze najdete program koncertu (pro zasvěcené: program je samozřejmě orientační a pořadí jako vždy nezávazné :-) ).

Rádi vás na palubě autobusu přivítáme. 
Medový koncert 2014
Autor Niki   

 

Nádvoří kuřimského zámku v neděli 28.9.2014.

Vystupovali jsme jako čerství držitelé ocenění KUKUČ města Kuřimi za umělecký výkon v sezóně 2013/2014.


Poslední zářijová neděle byla v Kuřimi ve znamení medu. Na zámku se totiž konal tradiční již 10. Medový den a k němu patří tématické trhy, atrakce pro děti a bohatý doprovodný kulturní program. V rámci něho vystoupil také náš sbor s téměř hodinovým programem. Ten tvořil průřez naším repertoárem. Od lidovek přes českou klasickou tvorbu až po populární písně.


Počasí bylo nádherné baboletní, my jsme si po letní odmlce užívali zpívání před publikem, ozvučení bylo výborné a dokonce i všechna sborová miminka spolupracovala a během vystoupení vzorně spala nebo poslouchala. Takže by se dalo říci, že i my jsme si ten den pěkně „medili“.


 
Soustředění v Balónovém hotelu
Autor Niki   


Soustředění v Balónovém hotelu

19. - 21. 9. 2014, Radešín

Letošní podzimní soustředění se konalo třetí zářijový víkend v Radešíně, nedaleko Křižanova. Pro svůj pobyt jsme příznačně zvolili Balónový hotel – to aby se nám lépe zpívalo ve výškách. Někdy to však spíš vypadalo, že máme hlavu v oblacích. Naštěstí nás náš milý sbormistr vždy včas uzemnil, takže k žádnému tvrdému dopadu nedošlo.

 
Žofinka
Autor ViP   

Zpívání prospívá, kde může. Krátce po koncertním vystoupení K duru se v sobotu 5.července 2014 v podvečernívh hodinách sborovému manželskému páru Nicole a Romanovi narodila dcerka Žofinka.Oběma šťastným rodičům moc gratulujeme. Už v úterý 15. 7 nás všichni navšívili na pravidelné zkoušce a mohli jsme tak osobně poblahopřát, předat dárek na upomínku a zazpívat oblíbeného Lvíčka.

 Žofince přejeme hodně zdraví a ať ji zpěv provází celým životem.

 
Zpíváme na LSD 2014
Autor Vip   

Kdur na LSD

V rámci Letní sborové dílny v Lomnici u Tišnova jsme vystoupili hned první den 3. července 2014 na zahajovacím koncertu Naši letos početnou výpravu doplnili ostatní členové, kteří sem přijeli právě jen za tímto účelem. Zcela zaplněný sál místní synagogy nás odměnil po každé písni bouřlivým potleskem. Určitě jsme si udělali výbornou reklamu. Potěšila nás i pochvalná recenze od všech zúčastněných lektorů.

Každý ze tří vystupujících sborů měl omezenou dobu na zpěv, protože v ráci tohoto koncertu vystoupili ještě společně Zuzana Lapčíková a Skip Wilkins. Spojení amerického jazzu a záhoráckého fokloru bylo famózní.

 
Taneční Zina 2014
Autor ViP   

1000 x tanec a pokaždé jinak !

To je parafráze na dávnou reklamu na kuřata. Přesto, že podle Zininých slov je rok od roku horší tu drobotinu a mládež něco naučit, na Tanečním večeru ve čtvrtek 16. června v kulturním domě v Kuřimi bylo opět na co se dívat. Výborný výběr hudby vtipná choreografie a děti, ze kterých čišela touha něco svým rodičům a ostatním v sále předvést.

Osobně jsem tam dítě neměl, ale dobře jsem se i tak bavil od začátku až do konce.

Vydržaj Zino !

 
LSD Lomnice 2014
Autor ViP   

LSD 2014Letošní Letní sborové dílny v Lomnici u Tišnova od 3. 7 do 6.7. 2014 se zúčastní téměř polovina našeho sboru. To je dobrá příležitost ukázat ostatním účastníkům co umíme.

Přijďte se i vy podívat na společný koncert vybraných účastníků a lektorů ve čtvrtek 3. července do lomnické synagogy.

Odkazy na účinkující:

Skip Wilkins

Zuzana Lapčíková

X-TET Rychnov n/Kn.

Black Uganda Choir

LSDa

Back Side Big Band


LSD se pravidelně účastní kolem stovky zpěváků, které ve čtyřech ateliérech vedou vskutku světové osobnosti. Proto stojí za poslech i závěrečný koncert v neděli 6. července, na kterém se představí všechny ateliéry s tím, co se za 4 dny usilovné práce naučily.

Srdečně vás všechny zveme a těšíme se na vaši návštěvu.

 
VODA! Potřetí!
Autor Jitka   

Jihlavka 2014Neděle 8. června 2014

Brzké ranní vstávání, horečné chystání věcí…. „Nezapomnělas opalovací krém?“….. a bleskový odjezd směr Ivančice, zaparkovat auto a rychle do autobusu! Takhle podobně vypadalo ráno 8. června hned v 8 rodinách členů našeho sboru. Vydali jsme se totiž už potřetí na vodu, do krásného romantického koryta řeky Jihlavy (ovšem místní a vodáci jí neřeknou jinak, než Jihlavka) , kde se konal díky vypouštění přehrady Mohelno vodácký sjezd. A to jsme celý den předtím strávili společně na mezinárodním festivalu pěveckých sborů v Olomouci!

 
Dvě stříbra z Olomouce
Autor Niki a Iva K.   

 

Silver OlomoucNa prestižním festivalu písní v Olomouci 7.6.2014  v obrovské mezinárodní konkurenci získal sbor K dur stříbrné medaile v kategoriích Duchovní hudba a v kategorii Populárních písní.

 

Celé naše jarní snažení a trénování směřovalo především k tomuto dni, proto netřeba zastírat, že jsme první červnovou sobotu vyhlíželi se směsicí nadšeného očekávání a trémy. Ale vezměme to pěkně popořádku.

 
Kuřim je 50 let městem
Autor ViP   

K dur v OlomouciPořadatelé oslav 50. výročí dne, kdy se stala Kuřim městem, nás přizvali ke spoluúčasti na  slavnostním koncertu  do kostela sv. Máří Magdaleny v neděli 15. června 2014.

V našem programu zazněly skladby z naší úspěšné účasti na mezinárodním festivalu v Olomouci. Bohužel v kostele je repertoár poněkud omezován, tak nemohly zazník naše nejlepší "pecky". Ale i tak jsme si zazpívali s chutí.

 
Jarní koncerty v Bojkovicích
Autor Niki   

Bojkovice 2014

Zpívání v Bojkovicích 4.května 2014

První květnovou neděli si náš sbor udělal výlet na samý východ Moravy poblíž slovenských hranic do malého městečka Bojkovice. Dostali jsme totiž pozvání, abychom zazpívali na slavnostním koncertě u příležitosti výročí založení jejich Základní umělecké školy. K tomu jsme si ještě domluvili zpívání při nedělní mši ve zdejším kostele, takže nás vlastně čekala vystoupení dvě.

 

Na tomto místě je dobré zmínit, že jako předvoj a průzkum terénu vyrazila do zdejšího kraje již o den dříve posádka vozu „K dur 1“. Kromě návštěvy pamětihodností, testování vhodných stravovacích zařízení v Bojkovicích a šíření dobrého jména sboru, tato průzkumná jednotka zcela náhodou zabloudila i na degustační výstavu vín v Uherském Hradišti. K jejich cti nutno podotknout, že se po celou dobu své průzkumné činnosti zachovali v reprezentativním společensko - kulturním stavu a v neděli se v plné síle přidali ke zbytku sboru.

 
Noc kostelů 2014
Autor Niki   

 

Noc kostelů v Čebíně

23. května 2014

 

Letos jsme se opět připojili svými vystoupeními k programu Noci kostelů. Tentokrát jsme si zazpívali na dvou místech a to v „domácím“ kuřimském kostele sv. Máří Magdalény a v kostele sv. Jiří v Čebíně.

 

Na obou místech jsme se představili s asi půlhodinovým programem sestávajícím z písní duchovních, gospelů i melodií mezižánrových. Kromě toho, že jsme si s radostí zazpívali, byla pro nás tato vystoupení i jakousi generálkou před soutěžním festivalem, který nás čeká na začátku června.

 

Po programu pěveckém se většina sboristů přesunula do domu jedné naší sopranistky, kde bylo potřeba ještě dodatečně provést odbornou kolaudaci jejich nového příbytku. Kolaudační řízení se protáhlo do časných ranních hodin a proběhlo úspěšně – ztráty na životech žádné, podlehla pouze jedna židle (ta byla posléze vyňata z kolaudačního protokolu).

 

 
Lukášek
Autor ViP+Niki   

Ondrášek Psotů dostal dnes ke svým třetím narozeninám extra dáreček. Jmenuje se Lukášek a narodil se ve velmi brzkých ranních hodinách (někteří z nás tou dobou teprve chodí spát), ve čtvrtek 15. května  sborovému manželskému páru Psotových Oběma šťastným rodičům moc gratulujeme. Je potřeba vyzdvihnout mimořádné nasazení pro sbor, protože se oba rodičové ještě pár hodin před porodem zúčastnili sborové zkoušky.

Hned týden poté přišel sbor mamince Lence a nádhernému spícímu Lukáškovi zazpívat pod okno a předat malý dáreček.

 Lukáškovi přejeme hodně zdraví a v životě naladění na tu správnou radostnou notu.


 
Jaro v plném rozkvětu – soustředění už je tu
Autor Petr Vičar   

28. - 30.3. 2014, Kaprálův mlýn

V PekárněPoslední březnový víkend se náš sbor opět vrátil na známé místo činu – Kaprálův mlýn, aby pilně trénoval nový a oprašoval starý repertoár pro nadcházející pěveckou sezónu. Tentokrát nás malebné krasové údolí říčky Říčky nedaleko Brna přivítalo v plném jarním rozpuku a krásné počasí se nás stále pokoušelo vylákat ze zkušebny ven.

 
K dur a LSDa pro SPH
Autor Niki   

 

4.února 2014, Kuřim

Podařilo se nám prosadit do programu SPH, ačkoliv byl zpočátku dramaturg DK poněkud skeptický. Nakonec to byl koncert s největší návštěvou sezony.

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL