Co nás čeká

20. 4. 2018

FAPS Svitavy

3. 6. 2018

Koncert v jeskyni Výpustek se skupinou Mošny

18. - 20. 10. 2018

Návštěva přátel ze Slovinska

K dur na facebooku

Děkujeme městu Kuřim

Banner
Koncert s dobrými P(p)ocity

Brněnská folková skupina Pocity nás přizvala na svůj koncert jako hosty. Nakonec to trochu vyznělo, jakoby oni byli hosty na našem koncertě. Ale tak nebo tak to byla akce velmi podařená. Vyrukovali jsme s polovinou našeho repertoáru a řekl bych, že nám to sedlo. Byli jsme dobře připraveni, naladěni, sladěni a vyhecováni, takže bylo patrné, že si to všichni řádně užíváme.

Spokojená vypadala i naše sbormistryně, tak co si víc přát. Je pravda, že převážnou většinu obecenstva tvořili naši příbuzní, ale ti dovedou být často největšími kritiky. Největší emoce asi vzbudily písně Pocitů ve společném provedení s námi a to hlavně Období dešťů.

Zpěv je droga. Povolená, dokonce doporučovaná, ale stejně účinná. Už po takovém malém úspěchu se vidíme na velkých prknech. Ale hlavně, ať nám vydrží ten bezvadný společný pocit.

Pár fotek z vystoupení poskytl Vašek a jsou ve fotogalerii.

 

 

Srdečně Vás zveme na koncert folkové skupiny

POCITY

jako host vystoupí pěvecký sbor

K dur

 

v ZUŠ KUŘIM 19.2.2009 v 19:30

Vstupné: dobrovolné

Kapela POCITY působí na brněnské hudební scéně již sedm let. Hraje výhradně vlastní tvorbu, se kterou se tradičně účastní známých folkových festivalů, jako je Porta či folková zahrada. Podrobnosti na www.pocity.net

Kuřimský smíšený pěvecký sbor K dur zahajuje svoji druhou sezonu a v repertoáru má vše od klasiky až po Beatles. Bližší na www.k-dur.cz

ZUŠ Kuřim, Zahradní 1529

 
 
Hodiny pohybové výchovy

Ke sborovému zpěvu patří nerozlučně také choreografie. Na úvodní hodiny nás pozvala Ivana s Láďou v sobotu 14. 2. Vějička, na kterou nás chytili, se jmenovala 10. benefiční ples stavebníků střech nad hlavou. Pod dohledem naší sbormistryně se výuky ujala Zina. Čestvě ověnčená metály z tanečních soutěží ( - gratulujeme ! -) nám z trenérské lavičky udílela cenné rady a chvílemi se do toho i sama osobně vložila. Sešlo se nás víc než polovina a někteří si přivedli rodinné posily.

Doufali jsme, že nám ostatní účastníci plesu začnou nosit úplatky, abychom je přibrali do sboru. Nejen, že se to nestalo, ale navíc nás oškubali v hazardní hře zvané Malá toblola. Zato ve velké tombole získala jednu z hlavních cen Pavlína. Bohužel máme zakázáno prozrazovat o jakou cenu šlo, aby se vyhnula útokům závistivců. Hlavně těm, kterým  n e s t o j í

zato, aby si s námi zazpívali.

Kapela si dávala po půlnoci do trumpety, tak to náš sbor musel zachraňovat útočnou písní Siya Hamba a její českou káduráckou verzí To je hanba. Museli jsme ji několikrát opakovat. Tak se nám líbila.

Na závěr exhibovali Igor s Láďou, jak vystřiženi z baru U Modré ústřice. Těžko je manželky trhaly od sebe.

To vše fotograficky zdokumentoval a fotky poskytl "mis.understood" a najít je můžete ve fotogalerii - sekce Ples 2009.

 
Hospoda Na Mýtince?

Srdce Járy Cimrmana by zaplesalo - jeho hospůdka je na světě. Majitelé restaurace Na Staré Škole v Kuřimi si postavili hospodu a oni jim do ní chodí lidi !?! Tak to by nešlo! Přesto, že jsme se týden předem nahlásili a jedním personálem byli ujištěni, že se na nás těší, tak v úterý 3.února při příchodu nás čekala sprcha, kterou jsme zde již párkrát zažili. Kdo to kdy slyšel, aby se v restauraci (v salonku) hýbalo se stoly a dávaly se dohromady. JEDNOU PROVŽDY - NE !!! To raději těch dvacet ohlášených hostů i s jejich útratou oželíme a pošleme je ke konkurenci.

S těžkým srdcem jsme své peníze museli přenést do Restaurace U Mertů, kde byly vítány nejen ony, ale i my, jejich majitelé. A bylo nám tam dobře i se spřátelenou skupinou Pocity. Skvěle jsme pojedli i popili a dobrou vůli spolu měli. U tří kytar se pěkně notovalo, že se ani domů nechtělo. Tak zas příště, ale určitě už ne na Staré škole.

 
Večer tříkrálový
Čtvrtek 15. ledna 2009 od 17 hod

Sice ne ten shakespearovský, ale určitě stejně zajímavý, nastal v komorním sále ZUŠ v Kuřimi . Celý koncert zahájil dětský sbor s Princeznou ze mlejna. Vzápětí se přidal náš dospělácký a přednesl Rorando coeli a The First Noel (První vánoce). S pocitem dobře vykonané práce jsme se nechali Václavem vyfotit v zrcadlovém sále, aby naše foto na webu bylo trochu aktuálnější.

Foto: Martin Vičar

 
Opět v televizi !

Po Kuřimských televizních novinách nás objevil i Kadleckanál.

Sice pod vymyšleným názvem, ale asi v tom předvánočním kalupu nebyl čas se někoho zeptat, kdože to tam ty koledy vlastně pěje. Třeba příště. Tady je odkaz na šot ze zpravodajství:

Smíšený pěvecký sbor

 
Co nového v roce 2009

Novoroční předsevzetí sbormistryně

Uzená žebírka, chlebíčky, jednohubky, houstičky z domácí pekárny, káva, čaj, nejlepší vína, to všechno nezabránilo naší pančelce, aby se rozhodla, být na nás v příštím roce hodně tvrdá. Má nachystány stohy nových partitur a nové metody výuky. Lety prověřená metoda "Cukr a bič" najde místo i v našem sboru.

- hodiny začnou jen krátkým "minilimonem", protože každý už musí být před začátkem řádně rozezpívaný

- namátkové kontroly znalosti studovaných partitur

- pokuty za pozdní příchod. Nebude -li sborista předen omluven, zaplatí do kasičky 1 Kč za každou zmeškanou minutu. Tuto sazbu se podařilo ukecat z navrhované 1 Eu/min. Nebude-li mít pokuta dostatečně výchovný účinek, sazba se zvýší.

- během hodin žádné vyrušování, pokud nesouvisí přímo s probíranou materií

- individuální doškolování

a cukr?

- pochvala, pochvala před nastoupeným sborem....

- výběr partitury šité na míru

(Poznámka zapisovatele: za odměnu by mohli ti vyznamenaní doškolovat kolísající)

 
Rozloučení se starým rokem

Po úspěšném vystoupení v kuřimském kostele se zdravé jádro dohodlo na poslední letošní zkoušce  v úterý 30. 12.

Sešli jsme se netradičně ve sklípku u Vičarů. To kvůli akustice. Program byl náročný, takže nebylo divu, když se protáhl až do časných ranních hodin posledního dne v tomto roce. Až na několik omluvených členů, byla účast vzorná. Byli i tací, kteří obětovali vzácné chvíle s tchýní, aby mohli přijít! Dostavili se i rodinní příslušníci a mohli tak na vlastní oči vidět, jaké oběti musíme přinášet našemu zpěvu.

Po náročném ladění hlasů a kytar došlo na dosud nenastudovaný repertoár. S vydatnou pomocí nového kandidáta na členství to šlo náramně. Počet hlasů občas převyšoval počet zpěváků.

Hodně pomohlo zjištění, že sklípek kromě dobré akustiky ukrývá i solidní zásoby dobrého vína. Nejoblíbenější byl letošní claret z Cabernetu Moravia, čili růžák. Také všeliké pochutiny, kterými se pochlubili příchozí, výrazně zlepšily sytost našich hlasů.

Došlo i na mnohá novoroční předsevzetí. Některá se významně dotknou i činnosti sboru. Dočtete se o nich v sekci pro členy, tedy po přihlášení.

První rok naší existence dospěl ke konci a nám se povedlo naplnit heslo "Finist coronat opus - neboli konec kurunuje dílo". Do druhého roku hodně úspěchů.

 
Česká mše vánoční

24.12.2008  22.30  - půlnoční mše

25.12.2008   8.00 - ranní mše

V kuřimském kostele zazněla Česká mše vánoční v podání farního sboru posíleného tím naším. Ve slavnostní atmosféře jsme si zazpívali s chutí a radostí. Vstávat na Boží hod na osmou hodinu bylo sice pro některé z nás hodně nezvyklé a namáhavé, ale podařilo se.

Velké uznání si zaslouží naše sopránky, jejichž sólo bylo vpravdě andělské. A to i v tak časnou ranní hodinu.

 
Co můžu dělat?

Po přihlášení můžu měnit vlastní údaje v záložce VAŠE ÚDAJE,

vypsat údaje o ostatních členech - SEZNAM ČLENŮ

přidat nový článek na hlavní stránku, do rubriky Akce uskutečněné, nebo plánované případně jinam - záložka PŘIDAT ČLÁNEK. Článek se objeví až po autorizaci adminem.

Přidávat obrázky (fotky) v záložce FOTOGALERIE - vyber kategorii, objeví se možnost vložení. Doporučená velikost je 800x600 px,

stahovat nebo přidávat soubory - záložka DOKUMENTY,

přispět do debaty, nebo reagovat na příspěvek v záložce FORUM,

vyplnit ANKETU pro registrované a podívat se na vysledek. Hlasování je přístupné pro každého člena jen jednou.

 
Vánoční koncert 2008

Čtvrtek 18. prosince 2008 v 17 hod.

Také letos se před Vánocemi  sešly rodiny žáků ZUŠ, aby si zamuzicírovaly, jak je o těchto svátcích dávným zvykem. Do komorního sálu ZUŠ přivedli své rodinné příslušníky i někteří členové našeho sboru. Kromě obvyklých hudebních nástrojů - klavír, flétna, kytara, housle, hlas se objevilo i netradiční dílo - filmová pohádka. Všichni si vysloužili spravedlivý potlesk. Už za tu odvahu vystoupit na pódium.

Tradičně celý večer korunovalo společné vystoupení dětského a dospěláckého sboru.  Po Rorando coeli a The First Noel (s českým textem Lucie Procházkové) si všichni i s diváky zazpívali pár známých koled.

Hnidopich by určitě nějakou tu chybičku našel, ale účinkující i diváci se dobře bavili, a to byl hlavní účel. Tak zase za rok!

 
Slovo webučně

Do webmastera mám ještě daleko, proto ten titul. Prosím všechny návštěvníky o shovívavost. Jsou to moje první splácané stránky - ještě před čtrnácti dny jsem skoro netušil, jak se taková věc dělá. Velmi mi pomohla celá komunita kolem redakčního systému Joomla.

Obsah je udělán s cílem ukázat, co kam patří a jak by to asi mělo vypadat. Věřím, že členové našeho sboru se této kostry zhostí s pílí jim vlastní a navlečou na ni slušivé kousky módních doplňků.

Zkrátka a dobře, napište buď celý nový článek k některému z témat, nebo poznačte, co je třeba kam doplnit.

Na vaše připomínky se těší nastávající webtovaryš

 
Den otevřených dveří

23.10.2008 Něco pro seniory

Byli jsme pozváni, abychom svými hlasy podpořilii den otevřených dveří v Domě sociálních služeb v Kuřimi.

Byla nás na hosty mírná převaha, akustika nic moc, ale také prospěšná zkušenost.

 
Hurá prázdniny 2008

25. 6. 2008 ZUŠ Kuřim

Vystoupení žáků všech oborů ZUŠ v Kuřimi v pod volnou oblohou a žhnoucím sluncem vyvrcholilo vystoupením našeho "mladého souboru". Po 5 schůzkách jsme podali slušný výkon. Hlavně u samostatných skladeb. Ta společná se školním orchestrem připomínala snahu překřičet uragán a dovolat se tak pomoci. Ale úspěch to nepochybně mělo. Nakonec měli jsme v obecenstvu nejvíc příbuzných Laughing.

 
Okamžik zrodu

Na pozvání pančelky dětského sboru ZUŠ v Kuřimi přišli někteří tatínkové a některé maminky podpořit své děti při zpěvu koled na vánoční besídce. To ještě nikdo netušil, že se formuje základ nového kuřimského smíšeného pěveckého sboru. Velmi špatná kvalita  historické fotografie - tak jsme s dětmi v prosinci 2007 zpívali Fanfrnoch.

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »