Novoroční koncert 2018

K dur společně s triem MUSICA ORGANUM uspořádal 7. ledna 2018 Novoroční koncert v kuřimském kostele Sv. Maří Magdalény.

K dur - Novoroční koncert 2018

Kdo tu je?

Právě připojeni - hostů: 40 

K dur na facebooku

Vítej na stránkách pěveckého sboru K dur
Půlnoční mše v Kuřimi
Autor Petr Vičar   

Také letos se K dur vydal na Štědrý večer do kuřimského kostela Svaté Maří Magdaleny aby od 22:30 zazpíval s varhanním doprovodem slavnou Rybovu mši "Hej mistře". Konkrétně její části: Kyrie, Gloria, Graduale, Offertorium a Benedictus.

Pro ranní ptáčata ji zopakoval 25.12.2009 od 8.hodiny ranní.

 
Mikulášská nadílka

Ve středu 2.prosince 2009 v rámci mikulášské nadílky pro seniory vystoupil K dur v 18:30 v Domě kultury. Zábava už byla v té době v plném proudu a tak si po několika úvodních písních na závěr všichni zazpívali společně známé vánoční koledy.

Členové sboru se ke druhému výročí vzniku dočkali prvního honoráře. Každý dostal chlebíček a kremroli.Embarassed

 
Díky K-dure!
Autor Jitka Procházková   

Milí moji spoluzpěváci, už dlouho jsem nebyla tak dojatá, jako 17.11., kdy se před naším domem najednou ozvala písnička k uvítání našeho malinkého synáčka do života.

 
Myšáci na Moravě
Autor Petr Vičar   

 

Na pozvání KMice in cave duru se vypravili Myšáci z Prahy na Moravu s hlavním cílem účasti na 1. světovém Afro&Country bálu v Kuřimi 7.11.2009.

 
Po plese
Autor Lucie Procházková   

V sobotu ráno jsem se probudila lehce unavená a nervózní s očekáváním perného dne. Poté, co předchozí odpoledne vrcholily přípravy, mnoho k-duráků zdobilo sál, připravovalo bohatou tombolu, účastnilo se generální zkoušky, kde zjišťovalo, že náš repertoár není ještě zdaleka dolaďen podle našich představ a poté se s dobrotami doma v posledních volných chvílích předem připravenými přesunulo k Vičarům, nebylo ani divu. Navíc jsme trochu nespolečensky opustili naši pozvanou společnost poněkud předčasně ( tedy pro nás to předčasné nebylo, ale Myšáci to tak bohužel vnímali).

 
Jak jsme plesali v afro a country stylu
Autor Patricie Sýsová   

Po usilovných několikaměsíčních přípravách, kdy jsme prověřili i naše charaktery, nastal Den A & C. Vzývali jsme všechny anděly strážné a oni nás vyslyšeli. Na začátku všeho byl celkem bláznivý nápad smíchat naprosto neslučitelné afro a country prvky dohromady tak, aby to bavilo nejen nás.

 
Kuřimský svátek vína

V sobotu 14. listopadu od 10:00 do 17:00 na náměstí 1. května proběhl 1. Kuřimský svátek vína -  Svatomartinský košt, prodej Svatomartinského i jiného vína od vinařů z Jižní Moravy, zabíjačkové speciality a další občerstvení. Hrála cimbálová muzika Mladá Jasénka z Vsetína, s chutí si zde zazpíval kuřimský sbor K-dur. Přesto, že návštěvníci měli mnoho starostí s koštováním lahodných moků a mastných dobrot, ocenili vystoupení potleskem. Byli i tací, kteří přišli pozdě a litovali, že program netrval déle.

Tak tady je alespoň část naší exhibice, jak ji zaznamenala KOTVA: Zpívá K dur

 
Informace k A&C bálu

Tak už máme  bál za sebou.. Jak vypadal?

 
Jirkovský Písňovar - stříbrné pásmo !
Autor Páťa   

Tak je to tady. Během pátečního odpoledne se 21 statečných K-duráků naskládá do aut a vyráží za dobrodružstvím, které zatím ještě nikdo z nich nezažil. Jede se až do dalekého Jirkova u Chomutova změřit síly se stejně "postiženými", tedy lidmi milujícími zpěv, a sborový zvlášť(i když se později ukáže, že sbor jsou i 3, což některé z nás překvapilo). Už během cesty nastávají netradiční a z pozdějšího pohledu úsměvné komplikace. V jednom voze se spatření denního světla dožaduje dnešní oběd, v druhém se hroutí sopranistka, protože při pokusu ukázat nové boty na vystoupení zjišťuje, že k pravé nové přibalila starou levou. Jinak až na drobná zaváhání jsme cestu zvládli víceméně na jedničku.
V pátek večer absolvujeme koncert pořádajícího sboru Ventilky, který doplnil loňský vítěz - Kakofon z Prahy a bylo to posloucháníčko! I my jsme poprvé rozcvičili své hlasivky - při zahajovací hymně písňovaru. Organizátoři měli pod kontrolou všechno a všechny. Zásahové vozidlo s blikajícími majáčky a nápisem nadměrný náklad dovedlo bezpečně křivolakými uličkami Jirkova sedmičlenný vláček vozidel až k báječnému večernímu rautu.
Posilněna a s dobrou náladou vyráží K-durácká kolona do Chomutova. Během cesty předvádíme perfektní hereckou etudku. Naše první vozidlo je zastaveno příslušníky Policie ČR. Další zmatení řidiči nejdříve málem skončí v sobě, poté obkrouží kruhový objezd, kterému se v české kotlině důvěrně říká "kulaťák", aby poté střídavě zastavovali a popojížděli po bílém šrafování až nakonec zastaví, každý otočený do jiného směru. Mezitím řidič zastaveného vozu zoufale a marně hledá dokumenty vedle vysoce těhotné sopranistky, už chybí jen předčasný porod - no, bylo to jako do Bakalářů.

 
Medová zábava
Autor Markéta   

Víkend s názvem, vůní i chutí Medové dny otvírala poprvé v historii páteční večerní medová zábava. Jako všechny první včelky na jaře také tato neměla jednoduchou úlohu. Snažila se naladit obyvatele Kuřimi, aby zaslechli její bzučení a přišli se alespoň podívat na Kulturní dům, kde se tato akce konala.
 
Moravec 11.-13.9.2009
Autor Petr Vičar   

K podzimnímu soustředění nám Zina našla krásný penzion U Výletů v Moravci kousek od Křižanova. Ve své důkladnosti šla tak daleko, že se tam předem na týden ubytovala, aby vyzvěděla, jestli se nám tam bude líbit. A líbilo. I když pravda, na rozhlížení a obdivování bylo ještě méně času, než na našem prvním soustředění na Jalovci. Zrychlené přesuny na jídlo, považované na Jalovci za přestávky, se zde nekonaly, neb jsme si večeře navařili doma a přivezli sebou. Na tomto podrazu, který naštěstí nikdo neprokoukl, se svorně podílel guláš od Kryštofů a svíčková od Vičarů.

 
Sborové prázdniny
Autor Petr Vičar   

Konec prázdnin je na dostřel a hned 1.9 začneme opět naostro zkoušet. Pro mnohé se sborový život nezastavil ani během nich a tak ostatní budou mít co dohánět. Zkoušelo se nepřetržitě každý týden, i když se nás většinou sešla asi polovina, proti loňsku, kdy jsme se scházeli ve třech na pivě, to byl velký pokrok. Kromě pěti členů se každý přišel podívat alespoň jednou. Na zkouškách bylo veselo, ale zpěvu se vždy věnovaly min. dvě hodiny. Až po skončení se řešily ostatní sborové záležitosti.Připomínám, že příspěvky se platí i o prázdninách a to v poloviční výši. Tak jsme to schválili na rozlůčce se školním rokem 2008/2009.

Co se tedy vše událo, o čem by měli všichni vědět:

Do Jirkova odešla naše přihláška na tamní Písňovar (2.-4.10.2009) v kategorii duchovní hudby. Předběžný repertoár na soutěžní vystoupení je: Amazing Grace, Swing Low, Didn't It Rain, Kyrie, Alleluja. Poslední tři se cvičili během prázdnin, takže ostatní by si je měli projít podle not , které jsou na obvyklém místě. Na zkouškách už se budou jen dolaďovat.

Do repertoáru přibyla ještě Sansa Kroma a rozpracovány byly písně Tears In Heaven, Barbar Ann. V nové úpravě se chystá Pink Panther. Pokračovali jsme s nácvikem Trickle Trickle a Aya Ngena.

Sbor opustil Karel a zatím dočasně ze zdravotních důvodů Dáša.

Soustředění je zajištěno na 11.-13.září v penzionu Moravec. Zina tam právě tráví dovolenou a nemůže si to vynachválit. Tak se těšme.

Předběžně jsme dojednali náš candrbál na 7. listopadu. Pozval jsem zatím jeden sbor ke spoluúčasti, tak uvidíme, jak se vyjádří.

Na přelomu listopadu a prosince plánujeme ještě jeden veřejný koncert s účastí jednoho nebo více spřátelených sborů.

Tak hrrrr na ně! 

 

 

 
Rozloučení s Vámi SE VŠEMI
K.DURE Přeji Vám jako Takovým Moc ůspěchů Ve Vaši Pěvecké kariěře a Věřím ,že to s Pavlínkou někam dotáhnete /pokud ji budete poslouchat /.Zpívejte vždy tak aby to hřálo srdce a Otevšelo Duši Těch kterým zpíváte .Vím o čem mluvím pouze některým z Vás to ještě dnes nic neříká .Moje cesta se 18.7.2009 Podstatně změní a proto nemohu pokračovat s Vámi /nebude čas/-Moje cesta kterou jsem si vždy přál dostane novou dimensi a Náboj pro pomoc Mým Bližním kteří strádají ne na těle ,ale Duši a vězte ,že vím o čem po 22 letech služby Díky Nejvyššímu i Mluvím .Naučte se víc respektovat Své okolí a žít tak ,aby až se ohlédnete něco za Vámi zbylo .Život není jenom to pozlátko které se většině líbí ,ale i Zkoušky které nás jím provázejí .Jsem jedním z Mála kteří V tomto životě naplní Svoje Přání a Ukojí svoji životní žízeň po Lásce kterou jsem dostal od ?!? před 22 lety k šíření mezi Lidmi a Právě 18.7 Bude Dovršeno Křtem který jsem si tak přál a hlavně tam kde je stejná Pravda - V NEJVYŠŠÍHO Která mi v dobách pronásledování takto Duchovně smýšlejících několikrát pomohla NEJEN PŘEŽÍT . Pamatujte na mne v dobrém a omlouvám se těm kterým se možná z jejich hlediska ublížil-nechtěl jsem ,Holt moje pravda někdy bolela a ješitné zasahovala ,ale každý máme něco proto tu jsme a Svůj image vylepšujeme .
 
Neveřejné přílohy rozlúčky u Vičarů

  1. Pavlínka v akci

3-6. Liborovy šikovné prsty a řeč těla

  7.  Píseň našich nedávných přátel

  8.  Pavel nanečisto zkouší námluvy

  9. Veselý vdovec

  10. Tanec na rozlúčku

 
Rozlúčka u Vičarů
Autor Markéta Vičarová   

Den 23 červen 2009, nebyl na první pohled nijak vyjímečný. Nebe občasně plakalo, jako ostatně několik dní předtím, lidé byli hozeni do pracovního procesu, jako ostatně všechny prac. dny a členové našeho sboru byli jako vždy natěšeni na pravidelnou úterní zkoušku. Při bližším prozkoumání však bylo úterý pro zasvěcené do tajů K-duru poněkud netradiční. Slavili jsme první společně zakončený rok. Rozloučení provázané tradiční zkouškou proběhlo v rodinném domě našeho předsedy Petra.

Pozornost se soustředila na detailní dotváření písní známých, stejně jako na nácvik písní nových.Sbormistrně si mistrně poradila jak s novým prostředím, tak dirigováním, zpěvem i hrou na elektr. klávesy, a to v podstatě na jedno nadechnutí (viz příloha č.1).

Po ukončení a oficiálním poděkování se zúčastnění (i hosté zároveň) vrhli na atrakce, které přilehlý prostor umožňoval. Na zahradě se grilovalo maso, v místnosti pěnil olej na fondue (viz. příloha č.2)  a šikovné ruce ženské populace chystaly občerstvení na jedno zakousnutí.

Jídla hojnost, neutuchající dobrá nálada (ne)sladěná s kytarou, doplněná ženami, vínem a zpěvem. Kdo by čekal, že se pouze hodnotily věci minulé, byl by patrně zklamán. Rozhovor byl soustředěn na blízkou budoucnost zářijového soustředění, organizaci podzimního country bálu a výběru zimního repertoáru. Vyhlídky tedy jednoznačně optimistické, s radostným očekáváním nadcházejících zítřků.

Přestože na kytaru uměli hrát téměř všichni přítomní, pozornost byla soustředěna do centra Liborových zvukařských prstů. Byly dokonce tak hbité, že jsme se pozastavili nad vyvozováním akordů, leč ke snadnějšímu porozumění nám nepomohl ani slovní výklad samotného hráče (viz příloha č. 3 a 4). Čest kytaře prokázala také Pavlína (viz příloha č.5) a Pavel 1 (viz příloha č.6). Vláďa prokázal své schopnosti doplňkem pozadí na foukací harmoniku, Jana si chvíli hrála na notový stojan, přičemž se ještě stihla aktivně podílet na výběru a rytmickém doprovodu písní.

Zajímavou vsuvkou bylo nenápadné nahazování Igorovy vějičky v podobě jistě známé písně "My jsme jen zpěváci", která byla s úmyslem kontrolovat naši pozornost zařazována příležitostně často.

S přibývajícím časem jsme přidávali na intenzitě i síle, leč dobré základy původně stodolové přístavby odolaly statečně také tomuto náporu. Jak patrno, nálada vskutku uvolněná a rozjásaně příjemná.

Tato skutečnost se nezměnila ani po odchodu většiny sboru, neboť skalní přeživší příznivci neopomněli vytáhnout písně východního charakteru, především ze země, ve které je možné vše (viz příloha č.7). Ivanka se alespoň na chvíli stylizovala do role Nastěnky, Pavel si vyzkoušel ruské občanky vesnice (viz příloha č. 8) a Lenka (kromě role Marfušky) stihla také choreografii kvetoucího pařezu. Zbytek sboru dělal natěšené křoví v podobě diváků. Zazněla také Petrova procítěná píseň "Ej, zomrela mi žena" snad proto, že obsah slov je aktuální v každé době (viz příloha č.9).

Na úplný závěr jsme shlédli sólový tanec "holky s holkama" a tanec v podání párové dvojice (viz příloha č. 10).

V této fázi nezbývá než se rozloučit a popřát příjemné prázdniny. S ohledem na nedostatek vhodných slov se loučím nápěvkem hlubokomyslné písně "Není nutno, není nutno,..."

 
Zkouška 30.6
Autor Petr Vičar   

 

Zkoušky ve dnech 30.6, 7.7 a 14.7 budou bez Pavlíny a po dohodě s ní raději u Vičarů. Není moc vhodné bez Pavlíny chodit do ZUŠ, aby nenastal nějaký zbytečný problém. Protože nás bude málo, začneme zkoušet některé z "odleželých" hitů podle toho v jaké sestavě se sejdem. Pořadí podle počtu zájemců je

1. Tears In Heaven (18)

2. Memory (17)

3. Somewhere Over The Rainbow(17)

4. When the Saints....(17)

5. Jsi můj pán (16)

Celkem se vyjádřilo 20 členů

Zina nám zamluvila středisko Moravec na 11. - 13. září. Ve Foru je k tomu založená nová kategorie.

 

 
Koncert v jeskyni
Autor Jitka Procházková   

Se zpožděním, ale přece, podávám zprávu z našeho výletu za zpěvem. Po podněcující agitaci Ziny, která nás nalákala na vystoupení brněnského pěveckého sdružení Lumír v Eliščině jeskyni ve Sloupsko-šošůvských jeskyních v neděli 14.6.2009, jsme hlavně my, sboristi z z Dušínovy ulice na Dílech (Lucka, Igor, já a pár přidružených "nesboristů"), usoudili, že ta správná náplň nedělního slunečného odpoledne bude právě jeskynní chlad a hudba, a tak jsme vyrazili. Překonali jsme i drobný vstupní zádrhel, kdy Igor musel vynaložit značné řečnické umění a šarmantně zapůsobit na slečnu průvodkyni, aby povolila vstup Lucčina pejska do jeskyně, kam mají psi normálně vstup zakázán. Poté, co se k nám připojili ještě Lenka a Pavel jsme díky naší přítomnosti navýšili počet diváků téměř na dvojnásobek. Publikum stálo na úzké pěšince ve vrchní části jeskyně a sbor se chystal pod námi. Jako první vystoupil se třemi kousky sbor Lumír, mimo jiné zazněl i tradicionál Swing Low. Tak nějak se mi zdálo, že aranžmá víc odpovídá obsahu písničky, protože to bylo klidné a podstatně pomalejší podání, než máme my. Ale zase na druhé straně se celkem slilo s ostatními skadbami koncertu, které byly provedeny skoro ve stejné dynamice. Lumír pak uvedl na "pódium" svůj spřátelený sbor Gaudium ze slovenského Komárna, který své vystoupení odstartoval dost překvapivým podáním Smetanova Slavnostního sboru v maďarštině. Pak zněly písně z tvorby slovenských i maďarských autorů - holt Komárno je na hranici s Maďarskem - a občas jim to moc pěkně šlo a prostor jeskyně dělal pěknou akustiku a celkově zajímavou atmosféru. Na škodu bylo bohužel využití doprovodných nástrojů, zvlášť souzvuk jednotlivých fléten a pak i doprovod kytary. Už to vypadalo, že po skončení koncertu se rozjedeme přímo domů, ovšem u altánku před jeskyní nás čekalo překvapení - Pavlína a Zina u kafíčka vyčkávaly, jestli se přece jenom někdo z nás nezúčastnil, protože ony dvě se zpozdily a do jeskyně už se nedostaly. A tak nás hned vyzpovídaly, jaké že to bylo, a celkově jsme to probrali a ještě chvíli splkli. Bylo to celkem příjemně strávené netradiční nedělní odpoledne.

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL