Co nás čeká

20. 4. 2018

FAPS Svitavy

3. 6. 2018

Koncert v jeskyni Výpustek se skupinou Mošny

18. - 20. 10. 2018

Návštěva přátel ze Slovinska

K dur na facebooku

Děkujeme městu Kuřim

Banner
Cantando je zlaté

V pátek 16. dubna 2010 se náš spřátelený sbor zúčastnil krajské přehlídky dětských pěveckých sborů v Brně.

V konkurenci sborů z větších měst (2krát Brno, Vyškov, Znojmo), které měly převahu pokud jde o počet členů, jejich věk nebo mezinárodní zkušenosti, asi nebyl favoritem.

 
Podruhé na Kociánce

24. března jsme se znovu po půl roce pokusili  přinést obyvatelům Kociánky do života trošku radosti navíc.  Připravili jsme si nepříliš dlouhý program, který oživilo také vystoupení akordeonistky Radky Sedmíkové a některých dalších žáků tanečního a hudebního oboru ZUŠ. Kromě tradičního repertoáru jsme  zapěli i několik songů, kterými jsme zapojili i naše posluchače. Snad se nám podařilo vnést nejen do poněkud temného kinosálu, ale také do jejich duší trošku příjemné světlé  jarní nálady. Jejich emocionální potřeba kontaktovat nás na konci vystoupení to snad potvrzuje. A nejvíc nás utvrzuje v tom, že naše zpívání, byť pro pár vděčných posluchačů, má rozhodně smysl.

 
Nultý ročník sborové zabíjačky

Zabíjačka

Chro, chro, chro, kvík, kvík! Takhle nás přivítalo jedno březnové sobotní ráno.

Dlouho vysněné přání v podobě zabíjačky pro Petra konečně nastalo! Ovšem nebylo to zrovna příjemné probuzení vstávat do osmi stupňového mrazu v 6 hod ráno a ještě méně příjemné bylo stát v tomto mrazu u řezníka na dvorku a hodinu čekat, než se rozehřeje voda. O tom by Vám ostatně mohli více říci Hanka a Jindra ( kteří si "odskočili" od rodiny z Vysočiny), Jirka, Aleš, Lenka a Pavel (kteří svou pomoc sami od sebe nabídli) a  Petrův tchán, bratr a švagr.

 
Koncert nejen populární hudby

Nejen populární písně zazněly v komorním sále ZUŠ Kuřim při koncertě, konaném 20.ledna 2010, v podání pěveckých sborů kuřimského K dur a brněnského kvarteta Po ránu níž. Domácí sbor řídila Pavlína Zámečníková a hosty z Brna vedla Kamila Fojtová.

 
Silvestr 2009 ve sboru

Letos přišel 29.prosince po 18 hod do "klubovny". Zastihl zde sice jen polovinu aktivních členů ale i tak bylo veselo. Osvědčené "kuřimské stoly" poskytly dobrý základ ke kvalitním nápojům. Dobrot bylo tolik, že trvalo dost dlouho, než došlo na zpěvy. Přišel k nám tomu dopomoci i malý Martínek Procházka  a přivedl si s sebou i maminku a tatínka. Nechal se hýčkat všemi členkami sboru a možná poskytl i nějakou tu inspiraci. Poté blahoskloně dovolil tatínkovi, aby z pouzdra vytasil kytaru a už to šlo.

 
Družba s netolickými

Po skončení Adventního koncertu se sešli členové Bel canta a K duru v "klubovně" u Vičarů, aby se blíž poznali, pobavili se a společně zazpívali.

 
Adventní koncert v kostele sv. Maří Magdaleny

Ještě minulý týden slunce jasně hřálo a lehounký podzimní větřík jemně ovíval naše tváře. Sotva však měla přijet děvčata až z dalekých Netolic (nedaleko Č. Budějovic), uvítala je paní Zima svými mrazy a krásou sněhových vloček. Do nádherného romantického roucha se pomalu zahaloval také kuřimský kostel Sv. Maří Magdalény, patrně proto, aby ještě více nalákal spoluobčany do svých útrob na předvánoční společné dostaveníčko s duchovními písněmi a hudbou v sobotu 12. prosince na 18 hodinu.

 
Nová rubrika

Milí spolužáci, jistě jste si všimli, že Pavlína přichází na zkoušku vždy s úsměvem na tváři a často také s papírkem v ruce. Po přečteční důležitých informací, zašifrovaných na tomto nenápadném lístečku, se zpívá a zpívá, pánové se oteplí, vyžádají otevření okna, alt si oblékne kabáty, průvan provětrá třídu a papírek z úvodu přistane na mé lavici. No co já s ním?

 
Půlnoční mše v Kuřimi

Také letos se K dur vydal na Štědrý večer do kuřimského kostela Svaté Maří Magdaleny aby od 22:30 zazpíval s varhanním doprovodem slavnou Rybovu mši "Hej mistře". Konkrétně její části: Kyrie, Gloria, Graduale, Offertorium a Benedictus.

Pro ranní ptáčata ji zopakoval 25.12.2009 od 8.hodiny ranní.

 
Mikulášská nadílka

Ve středu 2.prosince 2009 v rámci mikulášské nadílky pro seniory vystoupil K dur v 18:30 v Domě kultury. Zábava už byla v té době v plném proudu a tak si po několika úvodních písních na závěr všichni zazpívali společně známé vánoční koledy.

Členové sboru se ke druhému výročí vzniku dočkali prvního honoráře. Každý dostal chlebíček a kremroli.Embarassed

 
Díky K-dure!

Milí moji spoluzpěváci, už dlouho jsem nebyla tak dojatá, jako 17.11., kdy se před naším domem najednou ozvala písnička k uvítání našeho malinkého synáčka do života.

 
Myšáci na Moravě

 

Na pozvání KMice in cave duru se vypravili Myšáci z Prahy na Moravu s hlavním cílem účasti na 1. světovém Afro&Country bálu v Kuřimi 7.11.2009.

 
Po plese

V sobotu ráno jsem se probudila lehce unavená a nervózní s očekáváním perného dne. Poté, co předchozí odpoledne vrcholily přípravy, mnoho k-duráků zdobilo sál, připravovalo bohatou tombolu, účastnilo se generální zkoušky, kde zjišťovalo, že náš repertoár není ještě zdaleka dolaďen podle našich představ a poté se s dobrotami doma v posledních volných chvílích předem připravenými přesunulo k Vičarům, nebylo ani divu. Navíc jsme trochu nespolečensky opustili naši pozvanou společnost poněkud předčasně ( tedy pro nás to předčasné nebylo, ale Myšáci to tak bohužel vnímali).

 
Jak jsme plesali v afro a country stylu

Po usilovných několikaměsíčních přípravách, kdy jsme prověřili i naše charaktery, nastal Den A & C. Vzývali jsme všechny anděly strážné a oni nás vyslyšeli. Na začátku všeho byl celkem bláznivý nápad smíchat naprosto neslučitelné afro a country prvky dohromady tak, aby to bavilo nejen nás.

 
Kuřimský svátek vína

V sobotu 14. listopadu od 10:00 do 17:00 na náměstí 1. května proběhl 1. Kuřimský svátek vína -  Svatomartinský košt, prodej Svatomartinského i jiného vína od vinařů z Jižní Moravy, zabíjačkové speciality a další občerstvení. Hrála cimbálová muzika Mladá Jasénka z Vsetína, s chutí si zde zazpíval kuřimský sbor K-dur. Přesto, že návštěvníci měli mnoho starostí s koštováním lahodných moků a mastných dobrot, ocenili vystoupení potleskem. Byli i tací, kteří přišli pozdě a litovali, že program netrval déle.

Tak tady je alespoň část naší exhibice, jak ji zaznamenala KOTVA: Zpívá K dur

 
Informace k A&C bálu

Tak už máme  bál za sebou.. Jak vypadal?

 
Jirkovský Písňovar - stříbrné pásmo !

Tak je to tady. Během pátečního odpoledne se 21 statečných K-duráků naskládá do aut a vyráží za dobrodružstvím, které zatím ještě nikdo z nich nezažil. Jede se až do dalekého Jirkova u Chomutova změřit síly se stejně "postiženými", tedy lidmi milujícími zpěv, a sborový zvlášť(i když se později ukáže, že sbor jsou i 3, což některé z nás překvapilo). Už během cesty nastávají netradiční a z pozdějšího pohledu úsměvné komplikace. V jednom voze se spatření denního světla dožaduje dnešní oběd, v druhém se hroutí sopranistka, protože při pokusu ukázat nové boty na vystoupení zjišťuje, že k pravé nové přibalila starou levou. Jinak až na drobná zaváhání jsme cestu zvládli víceméně na jedničku.
V pátek večer absolvujeme koncert pořádajícího sboru Ventilky, který doplnil loňský vítěz - Kakofon z Prahy a bylo to posloucháníčko! I my jsme poprvé rozcvičili své hlasivky - při zahajovací hymně písňovaru. Organizátoři měli pod kontrolou všechno a všechny. Zásahové vozidlo s blikajícími majáčky a nápisem nadměrný náklad dovedlo bezpečně křivolakými uličkami Jirkova sedmičlenný vláček vozidel až k báječnému večernímu rautu.
Posilněna a s dobrou náladou vyráží K-durácká kolona do Chomutova. Během cesty předvádíme perfektní hereckou etudku. Naše první vozidlo je zastaveno příslušníky Policie ČR. Další zmatení řidiči nejdříve málem skončí v sobě, poté obkrouží kruhový objezd, kterému se v české kotlině důvěrně říká "kulaťák", aby poté střídavě zastavovali a popojížděli po bílém šrafování až nakonec zastaví, každý otočený do jiného směru. Mezitím řidič zastaveného vozu zoufale a marně hledá dokumenty vedle vysoce těhotné sopranistky, už chybí jen předčasný porod - no, bylo to jako do Bakalářů.

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »