Novoroční koncert 2018

K dur společně s triem MUSICA ORGANUM uspořádal 7. ledna 2018 Novoroční koncert v kuřimském kostele Sv. Maří Magdalény.

K dur - Novoroční koncert 2018

Kdo tu je?

Právě připojeni - hostů: 41 

K dur na facebooku

Vítej na stránkách pěveckého sboru K dur
Další sborový přírůstek
Autor Petr Vičar   

S hrdostí oznamuji, že se mým 5 vnukům (a dalším dvěma na cestě) narodila tetička Verunka . Stalo se tak dnes v noci ve 2:20 s mírami 49 cm a 3 kg. O část porodní váhy přišla, protože se hned po příchodu na tento svět pěkně vy.... Maminka i miminko jsou v pořádku, tatínka u porodu křísit nemuseli.

A jak se traduje na vojně: "Soudruzi vojáci, narodil se mi syn. Děkuji vám!", tak i já všem děkujiLaughing.

 
Konkurz na nové zpěváky
Autor Petr Vičar   

Pěvecký sbor K dur vyhlašuje  KONKURZ na obsazení volných míst ve hlasové skupině BAS.

Požadavky na uchazeče:

- chuť si zazpívat

-ochota věnovat svůj čas pravidelným zkouškám a vystoupením

- hudební sluch vítán a na škodu není ani znalost not (alespoň některých)

Odměnou je parta dobrých kamarádů a nezapomenutelné zážitky. Podrobnosti najdete na těchto našich webových stránkách - viz. Kontakty

 

 
Vale dalšímu školnímu roku
Autor Markéta Vičarová   

Již potřetí za existenci sboru jsme se loučili se školním rokem. Tentokrát to bylo 22.června a bylo, jak jinak, netradiční.

Úterý mělo být jako stvořené pro opékání špekáčků – zamračeno, s občasnými přeháňkami, někde dokonce s vytrvalým deštěm. Naštěstí se sluníčko trochu popletlo a ten den rozdávalo svou teplou zářivou náruč.
S otevřenou náručí a rozzářenýma očima nás přivítala také naše sbormistrně ve svém rodinném domě.

A nebyla sama. Ženská část našeho sboru jí pomáhala v kuchyni s přípravou nejrůznějších zahradních jídel, zatímco mužský zbytek se snažil na přilehlé a zároveň velmi rozlehlé zahradě rozdělat oheň.

 
Netolice? Za odměnu!
Autor Patrika   

Poslední týdny jsme trávili v ZUŠce pondělní a úterní podvečery s jediným cílem – dotrénovat program na „koncertní turné“. Sbormistryně se totiž rozhodla oplatit u nás v zimě hostujícímu sboru Bel canto návštěvu a od Nového roku se tudíž spřádaly plány na zájezd do Netolic. Protože se Pavlíně program nezdál úplně dokonalý, trávili jsme zpěvem i čtvrteční či páteční odpoledne, dokud nenaznala, že „už se to začíná rýsovat“. Mezi Kuřimí a jižními Čechami proběhlo nespočet telefonátů – ubytovat, nakrmit a zabavit na 40 menších i větších zpěváků není jen tak. V našich řadách se ovšem skrývají velmi schopní organizátoři, a tak jsme se vesele a bezstarostně v sobotu ráno 5. června sešli u autobusu před ZUŠkou.

 
Taneční hostina
Autor Petr Vičar   

Zina v akciJestli jsem v posledních několika letech dobře investoval 30,- Kč, tak to bylo v pátek 11. června vpodvečer v Domě kultury v Kuřimi. V rámci oslav 60-tých narozenin ZUŠ (jsme se ZUŠkou stejně mladí) předvedl taneční obor co se za rok jeho baletky a jeden baleťák naučili. Popřát přišli také některé absolventky a přátelé z Kroměříže. Očekával jsem tradiční besídku "lidové školy" ke konci školního roku, ale hned od začátku bylo jasné, že jsem se naštěstí hodně spletl.

 
FESTIVAL Moravskotřebovské Arkády 2010
Autor Zina Daňková   
V neděli 23. května jsme se vydali na náš letošní první festival - Moravskotřebovské Arkády. Festival byl sice nesoutěžní, ale připravovali jsme se opravdu důkladně. Vyrazili jsme totiž v krásných nových letních halenkách a košilích, které naše sopranistka Katka, i s černými kalhotami pro dámy, šila poslední 3 týdny dnem i nocí.Takže rozkaz zněl jasně: I kdybychom měli zmrznout - jedeme v novém! Počasí nám naštěstí přálo, a tak jsme vyrazili.
 
Radostné zpívání 2010 aneb Jak jsme zpívali naší ZUŠce k narozeninám
Autor Patricie Sýsová   
Koncert s názvem RADOSTNÉ ZPÍVÁNÍ měl být vyvrcholením celoroční práce tří sborů, zpívajících v ZUŠ Kuřim pod vedením paní učitelky Pavlíny Zámečníkové a zároveň dalším v řadě akcí, které blahopřejí kuřimské ZUŠce k jejím kulatým 60. narozeninám.
 
Autor Patrika   

Májový Cim Wink bál Laughing

Na 1. květnaCimbál se po světě slaví Svátek práce. K dur se rozhodl oslavit jej poněkud netradičně - příjemným posezením u cimbálu. Protože nikdo netušil, jak budou Kuřimané reagovat, bylo opatrně odhlasováno místo konání v sálku U Wagnerů- bohužel - lístky zmizely v cukuletu a z ohlasů návštěvníků jsme usoudili, že příjemno se dalo rozdat podstatně většímu množství lidí, než byla kapacita sálku (příště budeme chytřejší, drahoušci a ne příliš skromní, i to je choroba, viď, Alberte).

 
Moravec podruhé
Autor Jitka Procházková   
Lidská přirozenost je už taková, že když se nám lidem něco podaří a přináší nám to libé pocity, toužíme to opakovat a znovu si to užívat. A proto jsme se opět vydali na víkendové soustředění na Moravec, v touze pozvednout své hlasy a plní odhodlání se dřít do úmoru těla a hlasivek s novými pěveckými party, stejně jako si pak odpočinout u dobrého jídla a pití a písničky s kytarou. Minule se nám to totiž moc líbilo a podobně jako tvrdošíjné děcko podupávajíce nožičkou jsme se dožadovali „Ještě!“.

 
Cantando je zlaté

V pátek 16. dubna 2010 se náš spřátelený sbor zúčastnil krajské přehlídky dětských pěveckých sborů v Brně.

V konkurenci sborů z větších měst (2krát Brno, Vyškov, Znojmo), které měly převahu pokud jde o počet členů, jejich věk nebo mezinárodní zkušenosti, asi nebyl favoritem.

 
Podruhé na Kociánce
Autor lucie   

24. března jsme se znovu po půl roce pokusili  přinést obyvatelům Kociánky do života trošku radosti navíc.  Připravili jsme si nepříliš dlouhý program, který oživilo také vystoupení akordeonistky Radky Sedmíkové a některých dalších žáků tanečního a hudebního oboru ZUŠ. Kromě tradičního repertoáru jsme  zapěli i několik songů, kterými jsme zapojili i naše posluchače. Snad se nám podařilo vnést nejen do poněkud temného kinosálu, ale také do jejich duší trošku příjemné světlé  jarní nálady. Jejich emocionální potřeba kontaktovat nás na konci vystoupení to snad potvrzuje. A nejvíc nás utvrzuje v tom, že naše zpívání, byť pro pár vděčných posluchačů, má rozhodně smysl.

 
Nultý ročník sborové zabíjačky
Autor Markéta   

Zabíjačka

Chro, chro, chro, kvík, kvík! Takhle nás přivítalo jedno březnové sobotní ráno.

Dlouho vysněné přání v podobě zabíjačky pro Petra konečně nastalo! Ovšem nebylo to zrovna příjemné probuzení vstávat do osmi stupňového mrazu v 6 hod ráno a ještě méně příjemné bylo stát v tomto mrazu u řezníka na dvorku a hodinu čekat, než se rozehřeje voda. O tom by Vám ostatně mohli více říci Hanka a Jindra ( kteří si "odskočili" od rodiny z Vysočiny), Jirka, Aleš, Lenka a Pavel (kteří svou pomoc sami od sebe nabídli) a  Petrův tchán, bratr a švagr.

 
Koncert nejen populární hudby
Autor Hana Čaloudová   

Nejen populární písně zazněly v komorním sále ZUŠ Kuřim při koncertě, konaném 20.ledna 2010, v podání pěveckých sborů kuřimského K dur a brněnského kvarteta Po ránu níž. Domácí sbor řídila Pavlína Zámečníková a hosty z Brna vedla Kamila Fojtová.

 
Silvestr 2009 ve sboru
Autor Petr   

Letos přišel 29.prosince po 18 hod do "klubovny". Zastihl zde sice jen polovinu aktivních členů ale i tak bylo veselo. Osvědčené "kuřimské stoly" poskytly dobrý základ ke kvalitním nápojům. Dobrot bylo tolik, že trvalo dost dlouho, než došlo na zpěvy. Přišel k nám tomu dopomoci i malý Martínek Procházka  a přivedl si s sebou i maminku a tatínka. Nechal se hýčkat všemi členkami sboru a možná poskytl i nějakou tu inspiraci. Poté blahoskloně dovolil tatínkovi, aby z pouzdra vytasil kytaru a už to šlo.

 
Družba s netolickými
Autor Markéta Vičarová   

Po skončení Adventního koncertu se sešli členové Bel canta a K duru v "klubovně" u Vičarů, aby se blíž poznali, pobavili se a společně zazpívali.

 
Adventní koncert v kostele sv. Maří Magdaleny
Autor Markéta Vičarová   

Ještě minulý týden slunce jasně hřálo a lehounký podzimní větřík jemně ovíval naše tváře. Sotva však měla přijet děvčata až z dalekých Netolic (nedaleko Č. Budějovic), uvítala je paní Zima svými mrazy a krásou sněhových vloček. Do nádherného romantického roucha se pomalu zahaloval také kuřimský kostel Sv. Maří Magdalény, patrně proto, aby ještě více nalákal spoluobčany do svých útrob na předvánoční společné dostaveníčko s duchovními písněmi a hudbou v sobotu 12. prosince na 18 hodinu.

 
Nová rubrika
Autor Mareček   

Milí spolužáci, jistě jste si všimli, že Pavlína přichází na zkoušku vždy s úsměvem na tváři a často také s papírkem v ruce. Po přečteční důležitých informací, zašifrovaných na tomto nenápadném lístečku, se zpívá a zpívá, pánové se oteplí, vyžádají otevření okna, alt si oblékne kabáty, průvan provětrá třídu a papírek z úvodu přistane na mé lavici. No co já s ním?

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL