Co nás čeká

20. 4. 2018

FAPS Svitavy

3. 6. 2018

Koncert v jeskyni Výpustek se skupinou Mošny

18. - 20. 10. 2018

Návštěva přátel ze Slovinska

K dur na facebooku

Děkujeme městu Kuřim

Banner
K dur stříbrný na mezinárodním festivalu

Blava


Po úspěšném Báječném bálu a spoluúčinkování na Svátku vína v Kuřimi, se pěvecký sbor K dur intenzivně věnoval přípravě na své první zahraniční vystoupení.
Tím byl V. mezinárodní festival adventní a vánoční hudby v Bratislavě. Soutěžní část proběhla 3. prosince 2010 odpoledne v Primaciálnom paláci a večer pak festival završil Adventní koncert v Jezuitském kostele.  Náš repertoár tvořilo šest písní s duchovní tématikou a z toho polovina byla nastudována nově právě k této příležitosti.

 
Martínek má brášku !

 

 

Blahopřejeme Jitce a Markovi Procházkovým k novému synovi Pavlíkovi. Vzal to na svět rovnýma nohama 21.ledna 2011 ve 14:20. Měří 54 cm

a váží 3820 g. Zda toto třetí sborové dítě půjde ve stopách velkého Pavla a bude tudíž basovat, nebo posílí sekci tenorů, to ukáže čas. Zpěvák ale z něj bude určitě, když už 6 dní před narozením vystupoval na krásném Novoročním koncertu.

Svěrákovými slovy přejeme Pavlíkovi i celé jeho rodince "Hodně štěstí hodně zdraví, hlavně to zdraví!" .

 
Půlnoční 2010 v Kuřimi

Již potřetí se odhodlala část našeho sboru podpořit svým zpěvem tradiční Půnoční mši v kuřimském kostele sv. Máří Magdaleny. Tradiční obměna repertoáru tentokrát přinesla Pastýřskou koledovou mši od Františka Laštůvky.

 
SILVESTR 2010

Jak se již stalo dobrým zvykem, osiřelý zbytek K duru, který nevyrazil na hory, chalupy či k příbuzným, se sešel v klubovně u Vičarů na tradiční Kdurácký Silvestr.

Všichni byli po svátcích tak nějak znavení (či přejezení?), takže rozjezd byl pozvolný. Včas se dostavila pouze trojice mužů Petr, Milan a Jirka. Ten při příchodu kulturního referenta dokonce spal. Na dotaz: Co vám je? znuděně odpovídali: My nevíme , co máme dělat, když nám kulturní nedává žádné pokyny! Tato situace naštěstí netrvala dlouho, protože se začali trousit i ostatní, s hojnými zásobami jídla a pití, a zábava se rozproudila.Opět jsme si pěkně pokecali, zazpívali a zasmáli se. Téměř půlnočním překvapením byla Libuška v divadelní róbě s kabelkou plnou malých šampíček.

Tak jsme pěkně zakončili letošní, aspoň co se K duru týče, vydařený rok a vzhůru za dalšími zážitky!

HODNĚ ŠTĚSTÍ VŠEMKiss

 
Nový rok 2011
 
Kuřimský svátek vína 2010

 

Nově založená tradice Kuřimského svátku vína se svého druhého pokračování dočkala v sobotu 13.listopadu 2010. Stejně jako vloni  mohli návštěvníci ochutnat špičová moravská vína včetně svatomartinských, zabíjačkové speciality a k tomu si poslechnout dobrou hudbu. Tu letos obstarala cimbálovka Fjertůšek se smíšeným pěveckým sborem K dur.

 
Daňkovice 2010
Dlouho očekávané podzimní soustředění začalo branou hrou "Najdi Daňkovice". Vetšina aut, ať už jela na navigaci satelitní či lidskou, absolvovala až o 100% delší trasy, než uváděly známé trasovače. Ale bylo krásné podzimní odpoledne a na Vysočině je vždy co obdivovat.
 
Báječný bál

Otevřený dopis všem spolukádurovníkům:

Moji milí K-duráPonorkaci,

včera večer se mne zmocnil opět ten krásný nevšední pocit, že jsem nedílnou součástí něčeho dobrého a smysluplného a  také něžně nedokonalého, zato ale příjemně zábavného a neotřelého. Jsem za to vděčná všem, kdo cokoliv pro sbor organizují, vymýšlí a dělají. Počínaje sháněním not, hraním na klavír , vymýšlením organizace bálů, jeho výzdoby,  kostýmů, rekvizit i choreografie, sháněním dárků do tomboly, šiřitelům dobré nálady a odhodlání do práce, obyčejnou píli a pravidelnou zodpovědnou účastí na zkouškách  a konče neúnavným dirigováním našeho neřízeného tělesa. Pavlíno, díky!!!!  Největší poklonu však dnes skládám před Zinou, která na sebe vzala nejtěžší břemeno spojené se zodpovědností, jak ten letošní bál zase dopadne. A DOPADLO TO ZASE SKVĚLE! Náš Báječný bál si užívali všichni, kdo přišli.

 
Další sborový přírůstek

S hrdostí oznamuji, že se mým 5 vnukům (a dalším dvěma na cestě) narodila tetička Verunka . Stalo se tak dnes v noci ve 2:20 s mírami 49 cm a 3 kg. O část porodní váhy přišla, protože se hned po příchodu na tento svět pěkně vy.... Maminka i miminko jsou v pořádku, tatínka u porodu křísit nemuseli.

A jak se traduje na vojně: "Soudruzi vojáci, narodil se mi syn. Děkuji vám!", tak i já všem děkujiLaughing.

 
Konkurz na nové zpěváky

Pěvecký sbor K dur vyhlašuje  KONKURZ na obsazení volných míst ve hlasové skupině BAS.

Požadavky na uchazeče:

- chuť si zazpívat

-ochota věnovat svůj čas pravidelným zkouškám a vystoupením

- hudební sluch vítán a na škodu není ani znalost not (alespoň některých)

Odměnou je parta dobrých kamarádů a nezapomenutelné zážitky. Podrobnosti najdete na těchto našich webových stránkách - viz. Kontakty

 

 
Vale dalšímu školnímu roku

Již potřetí za existenci sboru jsme se loučili se školním rokem. Tentokrát to bylo 22.června a bylo, jak jinak, netradiční.

Úterý mělo být jako stvořené pro opékání špekáčků – zamračeno, s občasnými přeháňkami, někde dokonce s vytrvalým deštěm. Naštěstí se sluníčko trochu popletlo a ten den rozdávalo svou teplou zářivou náruč.
S otevřenou náručí a rozzářenýma očima nás přivítala také naše sbormistrně ve svém rodinném domě.

A nebyla sama. Ženská část našeho sboru jí pomáhala v kuchyni s přípravou nejrůznějších zahradních jídel, zatímco mužský zbytek se snažil na přilehlé a zároveň velmi rozlehlé zahradě rozdělat oheň.

 
Netolice? Za odměnu!

Poslední týdny jsme trávili v ZUŠce pondělní a úterní podvečery s jediným cílem – dotrénovat program na „koncertní turné“. Sbormistryně se totiž rozhodla oplatit u nás v zimě hostujícímu sboru Bel canto návštěvu a od Nového roku se tudíž spřádaly plány na zájezd do Netolic. Protože se Pavlíně program nezdál úplně dokonalý, trávili jsme zpěvem i čtvrteční či páteční odpoledne, dokud nenaznala, že „už se to začíná rýsovat“. Mezi Kuřimí a jižními Čechami proběhlo nespočet telefonátů – ubytovat, nakrmit a zabavit na 40 menších i větších zpěváků není jen tak. V našich řadách se ovšem skrývají velmi schopní organizátoři, a tak jsme se vesele a bezstarostně v sobotu ráno 5. června sešli u autobusu před ZUŠkou.

 
Taneční hostina

Zina v akciJestli jsem v posledních několika letech dobře investoval 30,- Kč, tak to bylo v pátek 11. června vpodvečer v Domě kultury v Kuřimi. V rámci oslav 60-tých narozenin ZUŠ (jsme se ZUŠkou stejně mladí) předvedl taneční obor co se za rok jeho baletky a jeden baleťák naučili. Popřát přišli také některé absolventky a přátelé z Kroměříže. Očekával jsem tradiční besídku "lidové školy" ke konci školního roku, ale hned od začátku bylo jasné, že jsem se naštěstí hodně spletl.

 
FESTIVAL Moravskotřebovské Arkády 2010
V neděli 23. května jsme se vydali na náš letošní první festival - Moravskotřebovské Arkády. Festival byl sice nesoutěžní, ale připravovali jsme se opravdu důkladně. Vyrazili jsme totiž v krásných nových letních halenkách a košilích, které naše sopranistka Katka, i s černými kalhotami pro dámy, šila poslední 3 týdny dnem i nocí.Takže rozkaz zněl jasně: I kdybychom měli zmrznout - jedeme v novém! Počasí nám naštěstí přálo, a tak jsme vyrazili.
 
Radostné zpívání 2010 aneb Jak jsme zpívali naší ZUŠce k narozeninám
Koncert s názvem RADOSTNÉ ZPÍVÁNÍ měl být vyvrcholením celoroční práce tří sborů, zpívajících v ZUŠ Kuřim pod vedením paní učitelky Pavlíny Zámečníkové a zároveň dalším v řadě akcí, které blahopřejí kuřimské ZUŠce k jejím kulatým 60. narozeninám.
 

Májový Cim Wink bál Laughing

Na 1. květnaCimbál se po světě slaví Svátek práce. K dur se rozhodl oslavit jej poněkud netradičně - příjemným posezením u cimbálu. Protože nikdo netušil, jak budou Kuřimané reagovat, bylo opatrně odhlasováno místo konání v sálku U Wagnerů- bohužel - lístky zmizely v cukuletu a z ohlasů návštěvníků jsme usoudili, že příjemno se dalo rozdat podstatně většímu množství lidí, než byla kapacita sálku (příště budeme chytřejší, drahoušci a ne příliš skromní, i to je choroba, viď, Alberte).

 
Moravec podruhé
Lidská přirozenost je už taková, že když se nám lidem něco podaří a přináší nám to libé pocity, toužíme to opakovat a znovu si to užívat. A proto jsme se opět vydali na víkendové soustředění na Moravec, v touze pozvednout své hlasy a plní odhodlání se dřít do úmoru těla a hlasivek s novými pěveckými party, stejně jako si pak odpočinout u dobrého jídla a pití a písničky s kytarou. Minule se nám to totiž moc líbilo a podobně jako tvrdošíjné děcko podupávajíce nožičkou jsme se dožadovali „Ještě!“.

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »